Yüksek topuklu ayakkabılarla koştular

02 Mart 2013 Cumartesi 13:43

Antalya’da bir alışveriş merkezinin düzenlediği organizasyonda, kadınlar topuklu ayakkabılarla koştu. Yarışmada renkli görüntüler oluştu.Öger Tur tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Runtalya Maratonu kapsamında sadece kadınların...

Yüksek topuklu ayakkabılarla koştular

Antalya’da bir alışveriş merkezinin düzenlediği organizasyonda, kadınlar topuklu ayakkabılarla koştu. Yarışmada renkli görüntüler oluştu.

Öger Tur tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Runtalya Maratonu kapsamında sadece kadınların katıldığı ‘Yüksek Topuk Koşusu’ gerçekleşti. Yarışa katılan kadınlar, topukları en az 7 santimetre yüksekliğinde, 1,5 santimetre kalınlığında olan ayakkabılar ile 100 metrelik mesafede koştu. İlki geçen yıl düzenlenen yarışmaya 52 kadın katıldı.

Yarışma sonunda topuklu ayakkabıları ile en hızlı koşan Aslı Kahraman 18.75 saniyelik derece ile birinci oldu. İkinciliği 19.20 saniye ile Durdu Ekinci alırken, Emine Tuba Er ise 20.30 saniye ile üçüncü oldu. Birinciye 3 bin, ikinciye 2 bin, üçüncüye ise bin lira para ödülü verildi. Para ödülünün yanı sıra dereceye girenlere yüksek topuklu ayakkabı kupası verildi.

Yüksek Topuk Koşusu’nun ardından 4 kilometrelik ‘Halk Koşusu’ yapıldı. Her yaştan insanın katıldığı halk koşusunda da renkli görüntüler yaşandı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x