"Yurtlarda öğrenciler arkadaş ortamı nedeniyle erken yaşta sigaraya başlıyor"

08 Mart 2013 Cuma 15:03

Kozan Devlet Hastanesi Dâhiliye Uzmanı Dr. Ferhat Yılmaz, yurtlarda kalan öğrencilerin, arkadaş ortamı nedeniyle erken yaşta sigaraya başladığına dikkat çekti.Kozan Devlet Hastanesi’nde Dâhiliye Uzmanı Dr. Ferhat Yılmaz, Koza Yurdu’nda...

Kozan Devlet Hastanesi Dâhiliye Uzmanı Dr. Ferhat Yılmaz, yurtlarda kalan öğrencilerin, arkadaş ortamı nedeniyle erken yaşta sigaraya başladığına dikkat çekti.

Kozan Devlet Hastanesi’nde Dâhiliye Uzmanı Dr. Ferhat Yılmaz, Koza Yurdu’nda kalan öğrencileri sigara konusunda bilinçlendirme amaçlı bir seminer verdi. Dr. Yılmaz, ‘Günümüzde sigaranın zararları herkes tarafından bilinmekte, ´Sigara içmek´ dünya çapında bir problem olmakla birlikte tahmini 3 yetişkinden biri sigara kullanmaktadır. Özellikle genç yaşlarda sigara kullanma alışkanlığı başlamaktadır. Dünya Sağlık Örgütü'nün yaptığı açıklamaya göre, birçok ülkede akciğer kanseri görülmektedir ve bu hastalık sigaranın sebep olduğu ölümcül sonuçlardan sadece biridir. Sigara içen kişiler kendilerine zarar verdikleri gibi çevrelerinde bulunan kişilere de zarar verir. Bunlara pasif içici denir. Sigaranın vücuttaki tüm doku ve organlara sayılamayacak kadar çok zararı vardır. O yüzden sigara içmeyelim ve sağlıklı yaşayalım.” dedi. Dr. Yılmaz, konuşmalarının sonunda sigaranın insan vücudundaki zararları ve belirtileri hakkında bilgi verdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x