Zafer Çağlayan: Babam komünist olursun dedi ODTÜ yazdırmadı

07 Mart 2013 Perşembe 16:52

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, üniversite tercihi yapacağı yıllarda babasının ‘komünist olursun’ diyerek ODTÜ’yü yazdırmadığını anlattı.

Zafer Çağlayan: Babam komünist olursun dedi ODTÜ yazdırmadı

 TOBB ETU Üniversitesi öğrencileri ile bir araya gelen Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, öğrencilerle üniversite tercihi yaptığı zamanlara dair bir anısını paylaştı. “Rol Modelim-İş’te Adamım” toplantısının konuğu olan Bakan Zafer Çağlayan, “İlk tercihlerim ODTÜ mühendislik bölümleriydi. Babam ODTÜ’leri sil komünist olursun dedi, Ama ODTÜ’de okumamak içimde ukdedir" dedi.   

Bakan Zafer Çağlayan, ODTÜ’ye gidemedi ama Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Makine Mühendisliği bölümünü bitirdi.

Türkiye'nin Nisan'da 2012 büyüme rakamları açıklandığında yaklaşık 800 milyar dolar milli gelire ulaştığının görüleceğini belirten Zafer Çağlayan,  öğrencilerin sorularını da yanıtladı.

"Gaz- fren tartışması çok uzamadı mı?" diye soran bir işletme öğrencisine Zafer Çağlayan şu sözlerle yanıt verdi:

"Merkez Bankası benim rakibim değil. Kararnameyle başkanı seçilen bir kuruluş. Merkez Bankası kanununu da isterse hükümet değiştirir. Onlar talep biz arz yönlü bakıyoruz. Türkiye ortalama en az yüzde 6 büyümek zorundadır. Büyüme Merkez Bankası’nın değil benim işim. Derdim polemik değil."

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x