ABD, Türkiye'ye vermediği silahları terör örgütüne neden veriyor?

07 Şubat 2018 Çarşamba 22:27

Fahri Yağlı, ABD'nin Suriye'ye yığdığı silahların asıl hedefini açıkladı.

ABD, Türkiye'ye vermediği silahları terör örgütüne neden veriyor?
 YPG/ PKK Terör Örgütüne, ABD ve çokuluslu koalisyona üye 19  ülkeden silah gidiyor.

ABD, Türkiye’ye dahi vermediği tanksavar Javelin ve helikopter düşüren Stinger füzelerini  PKK/YPG'ye veriyor

Güya DEAŞ’ la mücadelede kullanılır gibi gözüken bu silahlar, stratejik olarak Türkiye’yi hedef alıyor.

 ‘Tank Katili’ olarak da bilinen füzelerin menzili 2.5 kilometreye kadar ulaşıyor. Askeri kaynaklara göre, geçmişte TSK,  ABD’den Javelin füzesi almak istedi. Ancak ABD bu silahların satışına kongreyi bahane ederek onay vermedi. Türkiye de bunun üzerine helikopterden atılabilen Hell fire alınmasına karar verdi.

YPG/ PKK’nın elinde Rus yapımı Cornet, Alman-Fransız ortak yapımı Milan ve Amerikan TOW güdümlü tanksavar füzeleri bulunuyor.

Bütün mesele ABD’ li ve AB li petrol baronları, Evangelistler ve  Siyonist kapitalistlerin kendi güvenliği ve ekonomik çıkarları için koskoca ABD Devletini ve Trump’ı parmaklarında oynatıyorlar.

Afrin operasyonunun Kürtlere karşı yürütüldüğü kara propagandasını yaymaya çalışan terör örgütü, Türkiye içinde muhalefet dahil neredeyse tüm kesimlerin destek verdiği operasyonu iç kamuoyu açısından etkilemeye çalışıyor. Terör örgütü bu stratejik silahları kullanarak içeride gedik açmaya, Mehmetçiğin moralini bozmaya, karşıt görüşler çıkarmaya çalışıyor.

2012 yılından beri bölgeye yerleşen PKK- PYD’nin YPG oluşumuyla da genel şemsiye görevi üstlendiği, Kandil’den sonraki ileri karargâh konumuna getirildiği TSK tarafından biliniyor.

Terör Örgütünün, her hamlesi, her adımı ve neyi hedeflediklerini ordumuz özel takibiyle önleniyor.

Özellikle yabancı istihbarat  ajanları ve içerdeki taşeronları, Türkiye’de marjinal sol gruplar, Avrupa’dan ve Arap ülkelerinden getirtilen diğer militan kadrolarını kullanıyorlar. Yine bu dış istihbaratın, MLKP, TKP/ML, THKP-C/MLSPB, MKP, TKEP/L, TİKB, DKP devrimciler birliği  gibi örgütlere akıl hocalığı, para desteği  kurmaylık yaptığı bazı kaynaklar tarafından  iddia ediliyor!.

Bütün bu hainlere karşın,  Afrin merkezine ilerleyen Mehmetçiğin moralinin çok yüksek olduğu gelen haberler  desdekliyor. Komuta kademesinde iletişim çok üst düzeyde olduğu söyleniyor.  Operasyon, kararlı ancak temkinli şekilde ilerliyor. İki motorize, bir mekanize, bir de zırhlı tugay operasyonda görev yaparken, aynı anda en fazla 50 zırhlı araç seyir halinde operasyona çıkıyor.

Terör hedefi tespit edildiğinde, sahadaki güçlerin inisiyatifin de en geç 15 dakika içinde jetler, SİHA’lar ve obüsler hedefi imha ediyor.

Mehmetçiğin yerel halkla iletişimi de oldukça iyi, Mehmetçik Afrin merkeze doğru ilerlerken buradaki binaların yapısı itibarıyla Sur gibi olmayacağı, PKK’lılarla sivilleri ayrıştırmanın kolay olacağı değerlendiriliyor.

Hani 170 akademisyen vardı ya, bir de daha adları deşifre edilmeyen terör baronları, işte onların bir çoğunun marjinal terör örgütleriyle fikir ve gönül bağları olduğu herkesçe bilinen bir gerçektir.

Çok şükür Türk Devleti artık Kimin ne halt olduğunu, hangi yabancı servise hizmet edildiğini çok iyi biliniyor!

Yani bu hainlerin sesleri boşuna çıkmıyor. Başı Türk’le başlayan ODA ve Vakıflar da sinsice teröre hizmet ettikleri biliniyor.

Afrin’de sivil katliamı değil, terör kamplarında it temizliği yapılıyor!

 “Gittikçe uyanan milli şuur karşısında gafiller ve hainler, Türk milletini daha çok aldatamayacaklardır.

 

Kızıl elmanın yolunu kapatamayacaklardır.(NA)

 

Fahri Yağlı

Anahtar Kelimeler Abd

Yorum Gönder

@name x