ABDULLAH GÜL AŞİRET LİDERLERİYLE GÖRÜŞÜYOR İDDİASI

26 Kasım 2017 Pazar 23:06

Aydınlık Gazetesinde İsmet Özçelik'ten gelen bir iddiaya göre Abdullah Gül, Doğu'daki aşiret liderleriyle görüşüyor. Bu iddia doğru mudur? Doğruysa ne görüşülmektedir?

ABDULLAH GÜL AŞİRET LİDERLERİYLE GÖRÜŞÜYOR İDDİASI
 Aydınlık yazarı İsmet Özçelik, bugünkü köşesinde Abdullah Gül'ün son olarak aşiret reisleri ile bir araya geldiğini iddia etti. Özçelik, "Sayı bile veriliyor. “20 gün öncesine kadar 28 aşiret reisi ile görüştü” deniyor. Kimler olduğu da biliniyormuş. Adam adama markaj yapıldığı anlaşılıyor." diye yazdı.

İşte o yazının ilgili bölümü;

"Gül son dönemde, Doğu ve Güneydoğu bölgesindeki aşiretlerin ileri gelenleri ile bir araya geliyormuş. AKP 'lilere göre, bu buluşmaları organize eden kişi tanıdık. Eski AKP sözcüsü Hüseyin Çelik.

Sayı bile veriliyor. “20 gün öncesine kadar 28 aşiret reisi ile görüştü” deniyor. Kimler olduğu da biliniyormuş. Adam adama markaj yapıldığı anlaşılıyor.

Koruma Müdürü Osman Çangal, Gül'ün emrindeki 18 kamu aracı ile ilgili olarak Fatih Altaylı'ya, “Sayın Gül emekli değil. Çok aktif. Sürekli geziyoruz. Mesela şu an Urfa'dayız. Geçen ay içinde bir Londra, iki de Arap ülkesi ziyaretimiz oldu. İstanbul 'daki ofiste de çok yoğun bir programımız var” demişti.

Duyumlara göre, telefon diplomasisi devam ediyormuş. İçerdeki ve dışarıdaki ziyaretleri de sürüyor. En son Kazakistan 'ın Başkenti Astana 'daydı.

CUMHURBAŞKANLARI GÖREV SÜRELERİ BİTİNCE KENARA ÇEKİLDİLER

Bugüne kadar birçok eski Cumhurbaşkanı gördük. Görev süreleri bitince kenara çekildiler.

Evren bile Marmaris'e gitmişti. Orada resme başladı. Resimleri kopya olsa da oyalanıyordu. Darbe lideri Evren'in bile, 17-18 araç, onlarca kamu personeli, makam olarak kamu binası,... yoktu.

Ahmet Necdet Sezer'le zaman zaman karşılaşıyoruz. Mütevazi bir yaşam sürüyor. Hastanelerde bile sıra bekliyor.

Emekli bir Cumhurbaşkanının bu kadar “aktif” olması ilginç".

Bu iddialar doğru mudur?

Doğruysa amaç nedir?

Bu konuda yeni bir açılım sürecinin başlatılacağı konuşuluyor. Umarız Sn. Gül'ün ziyeretleri (doğruysa) bununla ilgili değildir. Açılım süreci bu ülkenin insanlarına pahalıya mal olmuştur. Tüm vatandaşlarımız terörden arındırılan bölgelerde huzura kavuşmuşlardır. Yeni bir açılım süreci terör örgütlerinden kopuşların yaşandığı şu günlerde bu kopuşları sekteye uğratacaktır.

Belirttiğimiz gibi, umarız bu iddia ve yorumlar doğru değildir.

Yorum Gönder

@name x