AÇILIM SÜRECİNİN HATIRLI BÜLBÜLÜ(!) BİZE "DÜŞMAN" DEDİ

27 Ocak 2018 Cumartesi 20:51

Açılım sürecinde bizzat devlet tarafından Diyarbakır mitingine davet edilen Şiwan Perver, şimdi Kürtleri Afrin'de Türklerle savaşmaya çağırdı.

AÇILIM SÜRECİNİN HATIRLI BÜLBÜLÜ(!) BİZE
 Türkücü Şivan Perwer, sosyal medya hesabından paylaştığı bir videoyla, Türkiye’nin Afrin’e başlattığı operasyona karşı çıktı. Perwer, Açılım sürecinde ve daha sonra AKP tarafından davet edilerek kürsüye çıkarılmış, Perwer de AKP'ye siyasi destek vermişti.

Odatv, Şivan Perwer'in söylediği türkünün Türkçe çevirisini ve sonrasında söylediklerini Türkçe'ye çevirdi. İşte AKP'nin bir dönem parti toplantılarından kürsüye çıkardığı Perwer'in ifadeleri:

"Kobani ve Kerkük’ten sonra bu defa Afrin’de

Afrin güzel Afrin, Afrin yalnız kalmasın.

Kürt dağları hep dumanlıdır, Afrin’de savaş ağır

Afrin’im cennet gibidir, o Kürdistan’ın süsüdür.

*

Düşman çok zalim gaddar, vahşi kurt gibidir

Vicdan merhametini atmış, her zamanki gibi bizi vuruyor

*

Özgürlüğün değeri kandır, düşmanın hiç merhameti yok

Birlikte direnmezsek Afrin elden gidecek

Afrin güzel Afrin elden gitme

*

Afrin güzel Afrin, rengarenk süslenmiş

Birlikte sahip çıkın, Afrin yalnız kalmasın

Kürt halkı kurban olayım kalkın, Afrin yalnız kalmasın

*

Afrin güzel Afrin özgürlüğün rengidir

Kızlar erkekler direniyor, onlar sadık Kürtlerdir

*

Ey Kürt halkı, ey Kürdistan!

Kürdistan’da ve tüm dünyada kurbanınız olayım. Eğer Afrin’i bırakırsanız düşman daha da güçlenecek, daha fazla Kürdistan’a yüklenecek. (Bu haber Odatv den çalınmıştır)

Düşmanın derdi Kürtlerin bağımsız olmasıdır.

Kürdistan’ın neresinde özgürlük için bir ayaklanma bir direniş bir barış bir kardeşlik için direniş olsa üstüne gidiyorlar. Düşman barış kardeşlik tanımıyor. Kurban olayım Kürt halkı! Vatanın birliği kurtuluşu için özgürlük mücadelesini unutma. Biz büyük bir milletiz. Böyle bırakmayın. Afrin’in elden gitmesine izin vermeyin. Afrin cennetin gelinidir. Afrin Kürdistan’ın cennetidir. Elden bırakmayın, sahip çıkın."

O GÜN NELER OLMUŞTU

16 Kasım 2013’te Diyarbakır’da toplu açılış töreni yapılmıştı. Törene Mesut Barzani Erbil’den karayoluyla gelmiş, yanında da Şivan Perwer’i getirmişti. Dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan, Mesut Barzani’yi, “Tıpkı babanız Mele Mustafa Barzani gibi, tıpkı amcalarınız gibi, siz de kardeşlerinizin topraklarına, Türkiye Cumhuriyeti’ne hoş geldiniz” diye selamlamıştı. Şivan Perwer, kürsüye çıkmış ve şarkı söylemişti. Perwer'in söylediği "Megri Megri" türküsünde ise Bülent Arınç'ın da aralarında bulunduğu AKP kurmayları gözyaşlarına boğulmuştu. Geçen günlerde de FETÖ kanalına konuk olan Perwer “Şimdi şeye diyorlar terör terör… Sayın Fethullah Gülen’i o şekilde değerlendiriyorlar. Çok ayıp bir şey. O insan diyor her kitaplarında yazılarında diyor herkese yardımcı olmaya çalışın, onlara destek olun diyor. Bilim götürün diyor. Okullar açtı, çeşitli dillerle insanlar eğitiliyor. Okullarında hiçbir kötülük görmedim gerçekten” demişti.Kürtçe'den Çeviri: Odatv

(Kaynak: Odatv.com)Yorum Gönder

@name x