Ahmet Duran Bulut, Akil insanları eleştirdi

05 Nisan 2013 Cuma 15:37

MHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut, Balıkesir'de Alparslan Türkeş'in ölüm yıl dönümü programına katıldı. Listedeki isimleri Bulut sert sözlerle eleştirdi.

Ahmet Duran Bulut, Akil insanları eleştirdi
Habertürk'ün haberine göre, kendisine akil insanlar listesini soran gazetecilere değerlendirmede bulunan MHP'li Bulut, "Hülya Koçyiğit’in adını gördüm, çok üzüldüm. Çocukluğumda filmlerini seyrettiğim, bazen sevgilim, bazen ablam olarak gördüğüm, çok değer verdiğim bir şahsiyetin böyle kirli insanların içinde yer almasına çok üzüldüm. Bu ülkenin pislenmesine, bu ülkenin bölünmesine alet olan, Türklükten rahatsız olan ve birçoğu soy özürlü olan kişilerin arasına girmesine çok üzüldüm" ifadelerini kullandı.

Listede Ermenilerin olduğunu söyleyen Bulut, "Ermeniler var listede, akil adammış, aklını yerim onun. Ermeni’nin aklı bana lazım değil. Bir Ermeni, Türk milleti için ne düşünür? Türkiye’de Ermeni vatandaşlarımız da var, onları sayıyorum ve seviyorum. Düne kadar devlete karşı olan, Türk milletinden intikam alma peşinde olan insanları tutmuşlar, akil adam diye seçmişler" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x