AHMET KUTALMIŞ TÜRKEŞ'İN AKP'DEN İSTİFA MEKTUBU NE OLACAK?

06 Nisan 2017 Perşembe 12:27

Rahmetli başbuğumuzun mezarını ziyaret edenlerden Allah razı olsun. Fakat, referandumu Ülkücü oylar belirleyecek diye değil, ziyaret edenlerin samimi olarak rahmetlinin görüşlerini benimsediği için ziyaret ettiğine inanmak istiyoruz. Tam burada Türkeş'in oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş'in AKP'den istifa mektubu akıllarımıza geliyor ve kararı herkesin kendi vicdanına bırakıyoruz.

AHMET KUTALMIŞ TÜRKEŞ'İN AKP'DEN İSTİFA MEKTUBU NE OLACAK?
 Ahmet Kutalmış Türkeş, Mayıs 2015'de yazdığı istifa mektubunda şunları söylemişti:

"Yılın 365 günü demokrasi sözünü dillerinden düşürmeyenlerin, bir kez olsun halkın iradesinin temsilcisi olan milletvekillerinin görüşlerini almamaları, iddia ettikleri ileri demokrasi seviyelerinin ispatıdır.

Bir diğer husus, AKP Genel Başkanı ve aynı zihniyet sahiplerinin her fırsatta babam Alparslan Türkeş'e dil uzatarak hadlerini aşmalarıdır…

Adalet ve Kalkınma Partisi'nde milli ve siyasi iklimin süratle bozulmaya yüz tuttuğunu gördükten sonra, bu partide görev yapmanın büyük bir manevi, milli ve vicdani vebal yükleyeceği inancına kanaat getirdiğim için, tarihe not düşmek amacıyla Adalet ve Kalkınma Partisi üyeliğinden istifa ediyorum.”

(Kaynak: Haber3Hilal)Yorum Gönder

@name x