Akil Koçyiğit Tayyip’i çok kızdıracak

21 Mayıs 2013 Salı 14:19

Akil İnsan Hülya Koçyiğit Başbakan Erdoğan'ı ve AKP’lileri kızdıracak.

Akil Koçyiğit Tayyip'i çok kızdıracak

 Akil İnsanlar heyetinde yer alan oyuncu Hülya Koçyiğit, kendilerine yönelik sert eleştirilerde bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye kırgın olmadığını söylerken AKP’nin 1 Mayıs müdahalesini sert bir dille eleştirdi. Koçyiğit, Başbakan Erdoğan’ın “terörist” ilan ettiği tutuklu gazeteciler ve Terör Örgütü lideri suçlamasıyla tutuklu bulunan Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ hakkında da AKP ve Tayyip Erdoğan’a tam olarak zıt açıklamalarda bulundu.Habertürk ekranlarında yayınlanan Türkiye’nin Nabzı programına Akil İnsanlar Heyeti Marmara Bölgesi Grubu Üyesi Hülya Koçyiğit, konuk oldu. Akil İnsanlar’ın çalışmalarına yönelik konuşan Koçyiğit, çözüm sürecine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.


AKP BUNU YAPMAMALIYDI

1 Mayıs kutlamalarında meydana gelen olaylar ve 1 Mayıs Kutlamaları için Taksim Meydan’ına gelmek isteyen göstericilere biber gazı sıkılmasını eleştiren Koçyiğit, “Kürtlere özgürlük ve çözüm süreci diye çıkan AKP’nin bunu yapmaması gerekirdi. Elimde olsa ilk yapacağım şey biber gazını yasaklamak olurdu” diyerek 1 Mayıs’ta yaşananları eleştirdi.


ONLAR GAZETECİ

Türkiye’deki hukuk sistemini de eleştiren Hülya Koçyiğit, Başbakan Erdoğan’ın tutuklu gazetecilerle ilgili görüşlerinin aksine şunları söyledi: “Hukuk bizim olmazsa olmazımız. Zaman zaman ona karşı isyanlarımız oluyor. İçsel de olsa oluyor. Diyoruz ya zamanında olmayan hukuk hukuk değildir. Biran evvel suçlular cezasını bulsun suçsuzlar da artık lütfen serbest kalsınlar istiyorum. Gazeteciler fikir insanlarıdır. Herhangi bir silahlı eylem içerisinde bulunmadıklarına göre, neden bu kadar uzun süre tutuklular? Neden hala davaları bir netice almadı. Genel Kurmay Başkanımızın terörist yaftasıyla mahkemesinin görülüyor olması da benim çok içimi acıtıyor. Bizi bunlar çok kutuplaştırıyor.” diyerek yapılan hukuksuzluklara tepki gösterdi.Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x