'AKP'de Makam Araçları Direksiyonu Ranta

17 Eylül 2014 Çarşamba 14:20

140 milyon TL borcu olan Düzce Belediye Başkanına 650 bin TL'lik Audi A8L alımından sonra, Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı hakkında da benzer bir iddia ortaya atıldı.

'AKP'de Makam Araçları Direksiyonu Ranta

 Yaklaşık bir ay önce, "belediyenin 360 trilyon borcu var, ben kendi arabamı kullanırım" açıklamasıyla haber olan Başkan Enver Yılmaz'ın, aynı aracı fahiş fiyata kiraladığı öne sürüldü.

AYNI ARAÇ SATIN ALINSA DAHA UCUZ!

İddiaya göre, Ordu Büyükşehir Belediyesi, ihale yaparak belediye başkanına Audi A8L marka-model makam aracını 2 yıllığına 800.000 lira bedelle kiraladı.  İki yıllık kira bedeli aracın sıfır satış değerinden daha fazla. Türkiye’de aracın 2014 model anahtar teslim fiyatı, 600-800 bin TL aralığında.

İHALEYE TEK FİRMA MI GİRDİ?

Söz konusu ihaleyle ilgili başka usulsüzlük iddiaları da var.Karşıgazete'nin haberine göre, ihaleye sadece Recep Ali Keydal isimli şahsa ait Denge Holding'in girdiği öne sürülüyor.Belediye için 200 adet aracın da aynı firmadan kiralandığı ve ihalenin "adrese teslim" yapıldığı öne sürülüyor. 

BAŞKAN, İDDİALARA YANIT VERMEDİ

Fahiş fiyattan kiralanan makam aracı hakkındaki iddiaları sormak için ulaşılan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın ise açıklama yapmaktan kaçınması, "sükût, ikrardandır" deyişini hatırlatıyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x