AKP'NİN, CEMAAT SEVGİSİ BELGELİ

16 Şubat 2018 Cuma 00:05

Bugün FETÖ'den şikayet eden AKP'lilere hatırlatalım...

AKP'NİN, CEMAAT SEVGİSİ BELGELİ
 Yıl: 2014

Hürriyet Gazetesinin 13.08.2014 tarihli haberini aynen alıntılıyoruz:

"Diyarbakır Büyükşehir Belediye Meclisi , Dağkapı Meydanının, Şeyh Sait meydanı olarak değiştirilmesi için önerge sunuldu. AK Parti Meclis Grubu adına söz alan Muhammed Akar, AK Parti Grubu olarak böyle bir isim değişikliğini desteklediklerini ve meydanın siluetini bozan yapıların yıkılarak yeniden düzenlenmesini istedi.

DBP Meclis Grubu adına söz alan Zahit Çiftkuran da, Şeyh Said’in asıldığı meydana adının verilmesini memnuniyet ile karşıladıklarını ve Şeyh Sait ve arkadaşlarının mezarlarının tespit edilmesi içinde çalışma yapılmasını istedi. Belediye meclisi, Dağ Kapı meydanını, Şeyh Said meydanı olarak değiştirilmesi kararını aldı. 

Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, “Meclisimiz bugün büyük bir tarihi yanlışın bir parça da olsa düzeltilmesi adına önemli bir karara imza attı. Tarihi yanlışlar halkları kanlı bir girdabın içerisine sürükledi. Tekçi bir zihniyet dayatıldı, inkarcı ve asimilasyoncu ülke yarattı, kurulan İstiklal Mahkemeleriyle hukuk, adalet katledildi. Biz bugün burada bu büyük tarihi yanlışın yarattığı tahribatları bir parça da olsa onarabilmek ve ortadan kaldırabilmek için önemli bir adım attık. “Türkiye kendi gerçeğiyle yüzleşmelidir. Yaptığı tarihi hatalardan, yanlışlardan dönmelidir. Bu kadim topraklardan, kadim halklarımız yaşıyorlar. Her birinin tarihi kökeni son derece uzun bir geçmişe dayanıyor. Şeyh Said Efendi’nin ve arkadaşlarının mezarlarının bulunduğu alan artık onların ismiyle anılacak ve büyük bir yüzleşme gerçekleşecektir” diye konuştu."

AKP'nin o dönemde adı "Hizmet" olan cemaate yakınlığı yukarıdaki kararın alınmasında rahatça görülebilmiştir.

Bugün FETÖ'den şikayet edenlerin, o gün vatanda karışıklık çıkarmak istediği için idam edilen FETÖ'cülerin simge ismine olan muhabbetleri tarihe geçmiştir.Yorum Gönder

@name x