ARDA TURAN'DAN UTANÇ VERİCİ REZİL CÜMLELER!

07 Haziran 2017 Çarşamba 01:19

Arda Turan önceki günkü davranışları ve dünkü açıklamasından sonra gözümüzden düşmemişti. Öncesi vardı. Kazakistan maçının ardından yaptığı açıklama da unutturulmaya çalışılmıştı. Hem ülkedeki Kürt-Türk halklarından bahsedeceksin, hem de o savaşın bütün taraflarını şehit ilan edeceksin... yani Türk askeriyle vuruşanlar da şehit olacak!!! Yok öyle!.. Arda'nın bu sözlerini unutmadık. Arda daha o zaman "Ben de varım, sen de var mısın?" demişti...

ARDA TURAN'DAN UTANÇ VERİCİ REZİL CÜMLELER!
 Size Arda Turan'ı Kazakistan Maçından sonra  ettiği bir cümle ile anlatayım  konu kapansın !
Hâla savunan da bir daha  düşünsün !

"Bu golü Türkiye Cumhuriyeti'ndeki bütün halkların şehit olan evlatlarına armağan ediyorum"
Arda Turan  !!! (İhsan Sarac)

***

Haberin geçmişi şöyleydi:

Kazakistan’a attığı altın golle Türkiye’yi zafere taşıyan genç golcü maçın ardından çok konuşulacak bir mesaj verdi:

“Mutlu sona ulaştık, çok mutluyuz. Bu golü, içeride oturup konuşurken, Türkiye Cumhuriyeti’ndeki bütün halkların şehit olan evlatlarına armağan ediyorum, bütün Türk evlatlarına armağan ediyorum”

2012 Avrupa Şampiyonası elemelerinde Türkiye’nin Kazakistan’la oynadığı maçta son saniye golüyle takımına galibiyet getiren Arda, maç sonrası farklı siyasi söylemiyle dikkat çekti.

İspanya’nın Atletico Madrid takımına transfer olan ve bu ülkeye yerleşen Arda, “Galibiyeti, Türkiye Cumhuriyeti’ndeki bütün halkların şehit olan evlatlarına armağan ediyorum” dedi.

Bu sözleri maç sonrası televizyonlara yansıyınca, sosyal paylaşım sitelerinde adeta paylaşım rekoru kıran Arda, bir süre önce İspanya’dan telefonla bağlandığı Star TV’nin Matrax programında da, terör olaylarına dikkat çekerek “Hem Türk halkına hem Kürt halkına kendini Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı hisseden herkese sesleniyorum. Lütfen bu ölümler dursun. Çünkü ölenlerin hepsi bizim evlatlarımız, ağabeylerimiz, kardeşlerimiz” demişti.

"İSPANYA’DA OLDUĞUM İÇİN DEĞİL"
24 yaşındaki Arda’nın, Kazak maçından sonraki sözleri tam olarak şöyleydi:

“Mutlu sona ulaştık, çok mutluyuz. Bu golü, içeride oturup konuşurken, Türkiye Cumhuriyeti’ndeki bütün halkların şehit olan evlatlarına armağan ediyorum, bütün Türk evlatlarına armağan ediyorum. Çünkü gerçekten ülkemde böyle şeylerin olmasını hiç istemiyorum. Çok üzülüyorum her Türk vatandaşı gibi. Bu konuda üzerime düşeni de yapmaya çalışıyorum, her defasında ifade etmeye çalışıyorum. İspanya’da olduğum için değil, Türkiye’de olduğum her zaman da bunu konuşmuştum. Hani gitti de konuştu falan diyorlar, bunlara gerek yok.”

Yorum Gönder

@name x