ARSLAN BULUT'TAN OKUNMASI GEREKEN BİR YAZI

05 Temmuz 2017 Çarşamba 14:15

Arslan Bulut, Yeniçağ'daki köşesinde güzel bir yazı kaleme aldı.

ARSLAN BULUT'TAN OKUNMASI GEREKEN BİR YAZI
 Okuduklarım içinden kaydadeğer bulduğum 
 Usta Gazeteci Arslan BULUT'un 
Bugünkü köşe yazısı...

****

15 Temmuz'dan 29 Ekim çıkmaz!

AKP iktidarı, Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, Türkiye Cumhuriyeti'nin en önemli millî günü olarak 15 Temmuz'u görüyor. Öyle ki, bizzat Erdoğan, 15 Temmuz'un "millî gün" ilân edildiğini açıkladı.

Son olarak da Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın, İstanbul ve Ankara'da yapılan 15 Temmuz anıtlarının açılacağını bildirerek hazırlıklar hakkında bilgi verdi:

*"Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın sevk ve idaresinde, bizzat ilgileriyle, takipleriyle bir program hazırlandı. Burada devletimiz, milletimiz, STK'larımız, iş dünyası, sanat dünyası, spor dünyası, toplumun bütün paydaşlarının katılımıyla 15 Temmuz şehitlerimizin unutturulmaması ve unutulmaması için bir dizi faaliyet yapılacak." 

*"Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla o gece tekrar bir demokrasi nöbeti süreci başlatılacak. Kendisi de bizzat bu demokrasi nöbetine o gece katılacaklar. Şehit yakınları ve gazilerimizle çeşitli vesilelerle bir araya gelmeleri söz konusu olacak."

*"Öncelikle Meclis'te bir özel oturum yapılacak ve Sayın Cumhurbaşkanımız bu oturuma katılacak. Ankara ve İstanbul'da bir dizi faaliyet yapılacak. Bunların bir kısmına Sayın Cumhurbaşkanımız, bir kısmına Meclis Başkanımız, bir kısmına Başbakanımız, bakanlarımız ve diğer siyasiler elbette katılacak. Bir hafta boyunca sempozyumlar, toplantılar, kabir ziyaretleri, 15 Temmuz gecesi şehit verdiğimiz noktalarda yapılacak faaliyetler, sergiler, toplantılar ve benzeri faaliyetler yapılacak."

"Ülke çapında 81 ilde birçok faaliyet yapılacak. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından şehitler için hatimler indirilecek."

*

İnsanın aklına "101 pare top atışı da yapılacak mı?" sorusu geliyor.

Gerçekte 15 Temmuz günü, Tayyip Bey için kendisinin söylediği gibi "Allah'ın lütfu" olabilir ve bir süre "millî gün" olarak kutlanabilir ama Türk tarihine, bir utanç günü olarak geçecektir.

Çünkü 15 Temmuz'da Türkiye içeriden, kendi ordusunun içinden vurulmuştur!

Türkiye'yi işgal girişimi olan ve henüz iç yüzü aydınlatılamamış büyük bir ihanetin def edilmiş olması, Türk ordusunun, yargısının, emniyetinin ve üniversitelerinin, bizzat ülkeyi yöneten iktidar tarafından, ABD'nin istihbarat servisi CIA'nın kontrolündeki bir cemaat-tarikat yapılanmasına teslim edilmiş olduğu gerçeğini unutturamaz!

Nitekim, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan'ın, "MİT TIR'larının durdurulması olayından sonra FETÖ yöneticisi Bayram Andaç'ın, ABD Büyükelçiliği ve ABD Başkonsolosluğu ile 5 dakika 33 saniye, Muharrem Gözüküçük'ün ise 3 dakika 8 saniye süren telefon görüşmeleri var" diye bildirdiği gibi FETÖ'nün asıl sahibi ABD'dir.

Ayrıca, 15 Temmuz'un arkasındaki birikim, iktidarın, şimdi FETÖ dediği yapıyla el ele vererek, 19 Mayıs, 23 Nisan ve 29 Ekim günlerindeki kutlamaları, savsaklamış olmaları gibi gayrimillî uygulamalarla büyütülmüştür!

*

Kendi devletinin kuruluş günlerini yok sayan iktidar, olağanüstü hal uygulamalarını da 15 Temmuz'u, tasarlanan yeni devletin kuruluş günü olarak ilân etmek için kullanmaktadır! 

Zira "millî gün" demek, devletin kuruluş günü demektir! 4 Temmuz Amerikan bağımsızlık günüdür!

15 Temmuz, Türkiye'nin bağımsızlık günü müdür?

ABD, yine bir 4 Temmuz'a denk getirerek ve kalleşlikle Türk askerinin kafasına çuval geçirmişti!

*

Aslında 15 Temmuz, Türk askerinin kafasına çuval geçirilen bir gündür! Türk ordusunun komutanları, derdest edilerek eli kolu bağlanmadı mı? Yerlere yatırılmadı mı? Böyle bir gün, nasıl millî bir gün sayılabilir?

27 Mayıs da bayram ilan edilmişti ama 12 Eylül darbesinden sonra kaldırıldı! Zoraki bayram olmaz!

Kısacası, 15 Temmuz'dan 29 Ekim çıkmaz!                        
[11:27, 5.7.2017] Sabri Şenel: Şehid olan 200 Türkmen gardaşım asil soydaşım...

Türkiye ne yapıyor???

Varsa yoksa çakma sultanın saltanatı...

Gerisi hikayedir yada sultanın saltanatına göz dikmiş haçlının komplosudur.

Işidli barbar sapıklar  kontrolden çıkmış sinirli çocuklardır,
Türk düşmanı yahudi köpeği Barzani sultanın(!) damadının ticaret ortağı ve kadim dostudur...

4 milyon Suriyeli savaş kaçkını, vatansız ve bayraksız korkak parazitler  "din kardeşimizdir" deriz yıllarca krallar gibi  bakar besler, devletin parasını onlara yediririz vatandaşlık veririz, onlarda asayişi bozar, keyif çatarlar, zenginleri en lüks yerlerde yaşar diğerleri sadece ürerler!!!..

Filistin'de bir bomba düştümü, "ümmet ve insanlık katledildi din elden gidiyor" deriz İsrail'e dümenden kafa tutar Dünyayı ayağa kaldırırız!...

Mısırda bir kız çocuğu katledildimi günlerce kameralar  karşısında ağlar onun ismini sembol yaparız!...

Gerisi Türkiye'yi ilgilendirmez...
Dünya zaten bu tür katliamları teşvik eder ve görmez!
Şehid olan TÜRK ise kamuoyundan gizlenir, susarız yada "başka ülkenin içişleri  dengedir"  der susarız"

Görmeyen gözler KÖR, 
Susan diller lal, 
İşitmeyen kulak sağır olsun inşallah... 

Gücü yetttiği halde 
Tepki vermeyenin zürriyeti kurusun,
Başına gelsin, şehitlerin vebali onların boynunda iki eli huzuru mahşerde yakasında olsun inşallah...

Mazlum ve masum Türk'ün asil kanını dökenler; Rabbim sizleri ve destek verenleri helak etsin İnşallah...Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 2

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Ali dogruoglu 5 ay önce yorumlandı

Eline yürrğine saglık.Hiç zorlamayla bayram olur mu? Şaibeli bir kalkışma.Halk aydınlanmasini istiyor ancak konuşması gerekenlerin konuşmasına izin verilmiyor.İnsan Haklari dernegi başkanı televizyonda şöyle diyor:"Bu kalkışmayi CİA ve FETÖ birlikte yapti. Amaçları Ataturkçü subayların ihtilalini önlemek ve ordudan tasfiyelerini sağlamak".Böylece akp ye yardımcı oldular

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Nihat Doğan. 5 ay önce yorumlandı

Kalemine güzel gönlüne kocaman yüreğine sağlık ismi gibi Arslan kardeşim

2 Kişi beğendi.