ATATÜRK İSTANBUL’U 2. KEZ FETHETMESE AYASOFYA CAMİ EZAN VE CAMİLER KALIR MIYDI?

18 Temmuz 2020 Cumartesi 14:28

Atatürk İstanbul’u ikinci kez fethetmeseydi değil Ayasofya İstanbul’da bile ezan okutulur muydu?

ATATÜRK İSTANBUL'U 2. KEZ FETHETMESE AYASOFYA CAMİ EZAN VE CAMİLER KALIR MIYDI?
Atatürk İstanbul’u ikinci kez fethetmeseydi değil Ayasofya İstanbul’da bile ezan okutulur muydu?

Türklerin elinden Kur’an-ı almaya bizi İstanbul ve Anadolu’dan tasfiyeye gelmişlerdi. Gladiston azılı bir Türk düşmanı Arap dostuydu(!) zira Trakya Yunan İstanbul İngiliz Fransız İtalyan işgali altındaydı.

Bugün Yunanistan’a kalan Selanik’te ve Atina’da ezan okutuluyor rmu?

Yunanlılar İngiliz desteği ile İzmir’e çıkınca Padişah Vahdettin hüngür hüngür ağladı ama çaresizdi çünkü İngiliz elinde Osmanlı payitahtı esirdi.

İstanbul ve Türkiye tarihin en kara günlerini yaşıyordu. Tek umut Kurtuluş Savaşı ve sahneye yeni fatihler çıkması gerekiyordu.

İşte o Atatürk’tü!

“Atatürk Allah’ın Türk milletine lütfudur.” Bu söz vb. binlerce iltifat takdir ve tespit dünyanın eşsiz lider hakkında objektif tarihin notu dili ve beyanıdır.

Türk milleti Sakarya ile yeniden zaferler ve toprak kazanmaya başladı İslam dünyasının gururu yüz akı oldu maalesef İngilizlerin Suudi Vahabi modeli yeni tarikat ve cemaatlere ilham(!) oldu.

Atatürk’ün tasfiye ettiği bu mandacı müstemlekeci tarikat, cemaat, tekke ve zaviye yapısı Diyanet’i bizzat kurarak Elmalı’ya ve Mehmet Akif’e tefsir yazdırarak Kur’an ve gerçek Allah Resul’ünün dinini beşinci kollardan temizlemiş, mü’minler camide aynı safta toplanmış imamlar ilk defa maaşa bağlanmış, Diyanet’in bugün devlet protokolünde esamesi okunmazken o üçüncü sıraya yükseltmiş, dindar mü’mine itibar kazandırmış, İslam dünyası ve mazlumlara model olmuştur.

Bayrağında ay yıldız veya hilal olan bağımsız ülkeler dönemi başlamıştır.

Bugün çok acıdır ki cemaat ve tarikatlara sızan beşinci kollar Atatürk ve ülkenin kuruluş kodlarını tasfiye etmeye çalışıyorlar.

İşte bunun en bariz somut örneği FETÖ’dür.

Atatürk emperyalizme karşı Türk’ün ve dünyanın en önemli direnç kaynağıdır.

Geçerlerse Türk milleti İslam dünyası ve mazlumları çok kara günler bekliyor.

Bu yazıyı vicdanımın sesi o kutsal mücadeleye saygımın gereği tarihe not düşmek için yazıyorum.

SABRİ ŞENEL / 18.7.2020

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 4

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Sabri Şenel 3 ay önce yorumlandı

ATATÜRKE İNGİLİZ İFTİRALARINA İNGİLİZ ARŞİVLERİ TOKAT GİBİ CEVAP VERİYOR! http://www.haberalp.com/guncel/40-belgelik-nefis-bir-arsiv-calismasiyla-ingilizler-istanbulu-neden-terk-etti-h88780.html

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Çağatay 3 ay önce yorumlandı

Atatürk ü kabul etmeyen yok sayan zihniyeti anlamakta yemin ederim zorlanıyorum...Yanlış bilgilen me diyeceğim bilgiye ulaşmak kolay artık...Geriye kalan tüm bahaneler ingiliz dedelerinin başaramadıklarını hazmedemeyen torunlarının kini kalıyor...Allahtan azınlıktalar da...

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

seferi 3 ay önce yorumlandı

de get ordan kendi uydurduğunuz yalana kendiniz inanıyorsunuz ezanı tanri uludur tanri uludur diye 18 yıl boyunca ulutan dedemmiydi yeter bee sizde yerin dibine batın yalancı cumhuriyet tarihinizde yerin dibine batsın bi düşün yakamızdan nereye aitseniz oraya gidin

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Suleyman 3 ay önce yorumlandı

Atatürk olmasaydı bu ecdat diriliş, kurtuluş mücadelesine başlamıştı bile. Mereşalnfevzi çakmakla. Var i varlar idi. Yeter artık. Gelin allagjna kadar bu devleti Atatürkü kurtarmsdıpınınsşze ispat edebilirim. Bu zaferi anadokulu Şehid dedelerimiz ve imanları kurtarmıştır. Bakın önce Anadolu kurtuldu. Atatürkü bir zaferini bile söyleyemezsiniz. Trablustabyenikdş. İsmet Paşa şnönidenyenildş. Lakin siz adamı ilshnyaoadurun. Gün gelecek bütün gerçekler ortaya çıkacak. O İngiliz kemslşnşz beni ve devletimi kurtaramadı. Beni ve devletimi benim deden ve amcaları dofudsnruskarı yenerek ermenşlerşnyenerek daha sonra çabakkalede zafer kazanarak kurtardı bu devleti. Zafer Allah'ındır. Ataputunuzun değil. Utanmadan da İstanbulu Atatürk kurtsrmışmış... Güldürdün beni.. Hhhhhh hhhhh hhhh

1 Kişi beğendi.