Bahçeli: Ayasofya ibadete açılmalı

14 Haziran 2020 Pazar 18:54

Tartışmaların odağındaki Ayasofya Cami ile ilgili bir değerlendirme yapan MHP Lideri, "Ayasofya Camisi, Müslüman gönüllerle buluşmalı, kapısı ibadete mutlaka açılmalıdır." dedi.

Bahçeli: Ayasofya ibadete açılmalı

 TÜRKİYE‘nin bir diğer gündemi Ayasofya ile ilgili MHP Lideri Devlet Bahçeli’den net bir mesaj geldi.

Bahçeli, “MHP’nin görüşü çok nettir. Ayasofya Camisi, Müslüman gönüllerle buluşmalı, kapısı ibadete mutlaka açılmalıdır.” dedi.

“BAŞKA ÜLKERE HALK YEMEK DÜŞER”

Ayasofya Camisi’nin tasarruf hakkının sadece Türkiye’ye ait olduğunun altını çizen Bahçeli, “Başka mihrak ve ülkelere yalnızca halt yemek düşecektir. İnanç zafiyeti yaşadıklarından cami ile müze arasında gelgit yaşayan, hatta Ayasofya’nın cuma günü cami, pazar günü de kilise olması yönünde kanaat bildiren sakat ve soysuz teklif sahiplerine de maalesef esefle tesadüf edilmiştir.” şeklinde konuştu.

“MÜZEDEN CAMİ CAMİDEN MÜZE OLMAYACAKTIR”

“Ayasofya Cami hakkında Yunanistan’ın dayatmaları, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın yayımladığı Uluslararası Dini Özgürlükler Raporu hem inancımıza hakaret hem de milli egemenlik haklarımıza ayıplı bir saldırıdır.” diyen Bahçeli, şunları aktardı:

“Ayasofya Camisi’nin müze işleviyle UNESCO dünya kültürel miras listesinde yer almasının herhangi bağlayıcı yanı da bulunmayacaktır. Müzeden cami, camiden de müze olamayacaktır.”


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Kağan 5 ay önce yorumlandı

Yav he he...bizi ayaklar altına alan ortağınla sıkıştınız herhalde...

0 Kişi beğendi.