BAHÇELİ, EN DİKKAT ÇEKİCİ SEÇİM MESAJINI VERDİ

21 Mayıs 2015 Perşembe 09:39

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sakarya mitinginde AK Parti ve CHP’lilere çağrıda bulunarak, “Ülken için, milletin için, vatanın için, geleceğin için bu defa da birlikte yürüyelim” dedi.

BAHÇELİ, EN DİKKAT ÇEKİCİ SEÇİM MESAJINI VERDİ

  MHP Lideri Devlet Bahçeli, 7 Haziran seçim çalışmaları kapsamında Sakarya’da miting yaptı. Kent Meydanı’nı dolduran partililere hitap eden Bahçeli, hükümeti eleştirerek, “AK Parti ile geçen yıllar huzur ve kalkınma arayan milletimiz için fırsatların kaçtığı, göz göre göre heba edildiği yıllardır. Bu kara dönem milli tarihimizde ikinci siyasi bir fetret devri olarak anılacaktır. Artık AK Parti’nin milli karar verme imkanı kalmamıştır. Milli hiçbir vasfı bulunmamaktadır. Gözü ve kulağı dışarıdadır. Siyasetini dış talimatlar üzerine oturtmuştur. Varlığını ve devamlılığını küresel çıkarlara adamıştır. Bu durum mütareke yıllarındaki Osmanlı hükümetlerinin girdiği açmazın benzeridir. 12 yıl 6 ay 3 günlük taviz ve teslimiyetin sonucu ortadadır” diye konuştu.

“TÜRKİYE’NİN BORCU KÜRESEL DAYATMALARA TESLİM OLUNARAK ÖDENECEKTİR”

Türkiye’nin ağır borç yükü altında olduğunu savunan Bahçeli, “Cumhuriyet tarihinin en ağır borç yükü sırtımızdadır. Bu borcun karşılığı olan servet Sakarya’da yoktur. Bu para nerededir, hangi yatırıma dönüşmüştür. Kimin cebindedir, kimi zengin etmiştir. Hiçbir ciddi yatırım yoktur. Eskiye yeni sahip bulmaktan başka girişim yoktur. Milli bir marka doğmamıştır, milli olanlar da el değişmektedir. Çiftçi aç, esnaf yoksuldur. Hayvancılık tükenmiştir. Küçük işletme atıl haldedir. Üretim azalmıştır. O halde Türk milleti bu borcu ne ile ödeyecektir. Bu borç küresel dayatmalara teslim olunarak ödenecektir” şeklinde konuştu.

“ANLAŞMAZLIĞIN KAVGA VE POLEMİKLERİN MERKEZİNDE ERDOĞAN VARDIR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da eleştiren Bahçeli, “Erdoğan yetkisini kat ve kat aşmıştır. Şeref ve namus üzerine ettiği yeminleri çiğnemiştir. İstikrarsızlığın, anlaşmazlığın kavga ve polemiklerin merkezinde Erdoğan vardır. Cumhurbaşkanı oylarken rejim değişsin dediniz mi, Cumhurbaşkanı seçerken Erdoğan başkan olması için kapı açtınız mı, Cumhurbaşkanı seçtiğinizi düşünürken aslında Cumhurbaşkanlığını çökerttiniz mi. O halde Erdoğan ne yapmakta ne söylemekte. Her gün meydan meydan nasıl dolaşabilmektedir. Erdoğan bir yanda dünya turu atarken, diğer yanda başkanlık sistemi için kulis ve siyasi çalışma yapmaktadır. Bir yanda demokrasiyi tırpanlarken, diğer yanda diktatörlük temeli kazmakta, hukuku da boğazlamaktadır. Bir yanda maneviyat istismarı yaparken, diğer yanda Cumhurbaşkanlığı makamına yakışmayacak her türlü basit davranışların tarafı olmaktadır” ifadelerini kullandı.

AK PARTİ VE CHP’LİLERE ÇAĞRIDA BULUNDU

Bahçeli, konuşmasının devamında AK Partililere ve CHP’lilere çağrıda bulunarak, “AK Parti’ye oy veren kardeşim ülkemiz kötüye gidiyor, AK Parti aldığı oyları kötüye kullanmış, Türkiye’yi enkaza çevirmiştir. AK Parti’ye destek veren kardeşim ülken içini milletin için, vatanın için geleceğin için bu defa birlikte yürüyelim. CHP’ye oy veren vatandaşlarım çağrım sizleredir. Bu defa da bizimle yürüyün. Kararsız olan kardeşim boşuna zaman kaybetme. MHP bil ki seninle, senin yanında” dedi.

Bahçeli, miting konuşmasının devamında 3 Mayıs’ta açıkladıkları seçim beyannamesindeki vaatleri sıraladı. Miting sonunda, mitinge katılan vatandaşlara kürsüden karanfil dağıtan Bahçeli, Kocaeli’deki mitinge katılmak üzere Sakarya’dan ayrıldı.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x