BALIKESİR'DEN İSTİFA İDDİALARINA YALANLAMA GELDİ

24 Ekim 2017 Salı 18:35

İstifası istenen Belediye Başkanlarından Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur cephesinden gelen haberler, istifa etmeyeceği üzerine...

BALIKESİR'DEN İSTİFA İDDİALARINA YALANLAMA GELDİ
 Ankara Büyükşehir Beldiye Başkanı Melih Gökçek'in istifa tarihini açıklamasından sonra gözler Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur'a çevrilmişti.A Haber, Balıkesir Belediye Başkanı Uğur'un pazartesi günü istifa edeceğini duyurdu. Bu haberin üzerine DHA muhabirinin telefonla ulaştığı Büyükşehir Belediye Başkanı'nın danışmanları, haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Belediye yetkilileri, Başkan Uğur'un da hakkındaki 'pazartesi günü istifa edeceği' yönündeki haberleri televizyondan izlendiğini ve bunun doğru olmadığını söylediğini belirtti.

MELİH GÖKÇEK CUMARTESİ GÜNÜ İSTİFA EDECEK

Bilindiği üzere Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, sosyal medyadan, 28 Ekim Cumartesi günü görevi bırakacağını açıklamıştı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise dün istifa etmişti.

Edip Uğur kimdir?

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur 3 dönem Ak Parti milletvekili olarak hizmet etti. Ahmet Edip Uğur ve eşi Nurgül Uğur, aslen de Balıkesirli. Edip Uğur 2014 yılında Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Balıkesir Ticaret Odası Başkanlığı, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Balıkesir Şube Başkanlığı yaptı. Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği Başkanlığı görevine 2008 yılından bu yana devam ediyor.

Ahmet Edip Uğur 7 Nisan 1950 tarihinde Balıkesir'de doğdu. Orta Öğrenimini İstanbul IşıkLisesi'nde, Yüksek Öğrenimini İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Kimya Mühendisliği Bölümü'nde tamamladı. Balıkesir Milletvekili olarak 18. Dönemde ilk kez Parlamento'ya girdi. Adalet ve Kalkınma Partisi Balıkesir Kurucu İl Başkanlığı'da yapan Ahmet Edip Uğur, 22. 23. ve 24. Dönemde üç defa üst üste Milletvekili seçildi. 2008 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve "Mali ve İdari İsler" Başkanı olarak görev yaptı.

MİLLETVEKİLİ ŞEÇİLDİ

Balıkesir Milletvekili olarak 18. Dönemde ilk kez Parlamento'ya girdi. Adalet ve Kalkınma Partisi Balıkesir Kurucu İl Başkanlığı'da yapan Ahmet Edip Uğur, 22. 23. ve 24. Dönemde üç defa üst üste Milletvekili seçildi. 2008 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve "Mali ve İdari İsler" Başkanı olarak görev yaptı. Ahmet Edip Uğur ve eşi Nurgül Uğur son genel seçimlerde oy vermeye birlikte gitmişlerdi.

2014'DE BAŞKAN OLDU

30 Mart 2014 Mahalli İdareler seçiminde, Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Ahmet Edip Uğur , Nurgül Uğur ile evli. Ahmet Edip Uğur ile eşi Nurgül Uğur'un üç çocukları var.

(Kaynak: F5 Haber)Yorum Gönder

@name x