Bebek Katili İmralıdan Kaçırılacak!

17 Nisan 2013 Çarşamba 18:46

MHP milletvekili Özcan Yeniçeri İmralı'ya giden heyetlerle ilgili "Birinci, ikinci, üçüncü, dördüncü, beşinci, altıncı heyette oradaki güvenlik zafiyetleri,

Bebek Katili İmralıdan Kaçırılacak!

 MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı. İmralı'ya savunma kalkanı kurulacağı yönünde basında yer alan haberin sorulması üzerine Yeniçeri, ilginç bir açıklamada bulundu.

SU YOLUNA ÇEVİRDİLER

Yeniçeri, "Orayı o kadar çok su yoluna çevirdiler ki, şuanda buradan oraya gidenler sadece mektup getirip götürmeye değil, Öcalan'ı oradan nasıl çıkarmaya endekslendiklerini görmek ve anlamak gerekir. Birinci, ikinci, üçüncü, dördüncü, beşinci, altıncı heyette oradaki güvenlik zafiyetleri, oradaki görüşme anlaşma biçimleri ve benzeri stratejik bilgiler elde edilmiş olabilir. Bu bilgiler çerçevesinde Öcalan'ın adadan bir anlamda Türkiye Cumhuriyeti devletine rağmen, AKP hükümetine rağmen çıkartmak için bir faaliyet içine girebilirler. Belki de  hükümet bunun böyle olmasını istiyor. Biz millete 'Öcalan'ın topluma ne kadar faydalı olduğunu bir türlü anlatamıyoruz'. Bir şekilde kaçırıldı diyelim de kaçıp gitsin. Biraz AKP göz yumar, biraz oradaki güvenlik zafiyetinden yararlanıp kaçmayı düşünebilirler. Onun da biraz strateji olduğunu bilmek ve anlamak gerekiyor. Her şey mümkün. Hiçbir şeye karşı sigortalı değiliz. Genelkurmay Başkanı bir anda terörist başı olabilir, terörist başı bir anda hükümet ile muhatap hale gelebilir" diye konuştu. 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x