BEN TÜRK'ÜM...

17 Ocak 2018 Çarşamba 10:06

Türk olduğunu haykıranların ilanı...

BEN TÜRK'ÜM...
 Ben, Alemlerin Rabbı olan Yüce Allah’a ham dolsun ki Türk’üm. İnşaallah Türk olmanın fevkalade ayrıcalığının ve gururunun farkında olarak yetişecek gelecek evlatlarımız ve torunlarımız; yüzyıllar ötesinden gelen Bilge Kağan’ın, İlteriş Kağan’ın, Bumin Kağan’ın, Fatih’in Kanuni’nin ve her Türk’ün yüreğini çelikleştiren Gençliğe Hitabesi ile adeta bugünleri çok önceden fevkalade tarifleyen Mustafa Kemal Atatürk’ün söylemlerini rehber edinerek o şanlı atalarının hatıralarını yüceltecekler ve gelecek nesillere aktaracaklardır. Aktarırken de aşağıdaki mısralarda belirtilen hususları gururla haykıracaklardır.Tıpkı benim gibi.

Ben;

Katliamcı değilim! Hocalı'da hamile kadınlara tecavüz etmedi, karnını yarmadı dedelerim. Amerikan değilim! Irak'ta sivilleri kurşuna dizmedim, Pazarları bombalayan ben değilim. İngiliz ya da Fransız değilim! Masum insanları kesmedim. Rus değilim! Çeçenleri kılıçtan geçirmedim. İtalyan değilim! Fırsattan istifade uğrunda kan dökmeden toprak talep edeyim. Arap değilim! Beraber girdiğim savaşta yanımdakini sırtından vurayım.

Ben;

Ataları hiçbir katliam yapmadan 4 kıta yedi denize hakim olmuş, haçlı seferleri yapan Hıristiyanlara temizlik adabını öğretmiş, topraklarında güneş batmamış, gemileri karadan götürmüş, kırk kişi ile Çin sarayını basan, şimdilerde sanat eseri denen ancak Türk korkusunun birebir delili olan Çin Seddini inşa ettiren akıncıların torunuyum!

Ben ; Bir TÜRK’ÜM !... Ben ; Orta Asyadan Türeyen, Anadoluda Büyüyen, Avrupa İçlerine Yürüyen TÜRKüm !
Ben ; Dağlarda Gemi Gezdiren, Taşlara Destanlar Kazdıran, Tarihi Baştan Yazdıran TÜRKüm !
Ben ; Adalete, Mertliğe Örnekler Veren, Ölüm Kalım Savaşına Gülerek Giden, Yeryüzünde Her Murada Eren TÜRKüm !
Ben ; Sancaklara, Tuğlara Baş Eğdiren, Beylere, Paşalara Hilat Giydiren, Kılıcını Üç Kıtada Gezdiren TÜRKüm !
Ben; Atillayı, Yavuzu, Fatihi Var Eden, Kralları, İmparatorları Kendisine Yar Eden, Düşmanına Dünyasını Dar Eden TÜRKüm !
Ben; Şahları, Sultanları Kul Edinen, Altınları, Elmasları Pul Edinen, Kaftanları Çul Edinen TÜRKüm !
Ben; Zafer Rüyasını Görenlere Saç Yolduran, Hezimete uğratıp, Ümitleri Solduran , Müzelerde Baş Köşeleri Dolduran TÜRKüm !
Ben; Damarlarında Asil Kanın Aktığı Irkım, Benden Bahseder Destanım, Ağıtım, Ben TÜRKüm,

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !

Saygılarımla

(Alıntı)

Anahtar Kelimeler BEN TÜRKÜM...

Yorum Gönder

@name x