BEYAZ SARAY'DAN PKK AÇIKLAMASI

26 Temmuz 2015 Pazar 13:05

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Alistair Baskey, "PKK'nın terörist saldırılarına karşı NATO müttefikimiz Türkiye'nin kendini savunma hakkına tamamen saygı duyuyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

BEYAZ SARAY'DAN PKK AÇIKLAMASI

 Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Alistair Baskey, Türkiye'nin terör örgütü PKK'ya yönelik yaptığı hava operasyonlarına yönelik yazılı açıklama yaptı.

MESAJI ALDIK, KANDİL'İ VURDUK

Terör örgütü PKK'nın Türkiye halkına karşı yaptığı saldırılara değinen Bakey, "PKK'nın terörist saldırılarına karşı NATO müttefikimiz Türkiye'nin kendini savunma hakkına tamamen saygı duyuyoruz. ABD'nin terör örgütleri listesinde olan PKK, terörist eylemlerinden vazgeçerek Türkiye hükümetiyle diyalog içine girmelidir" ifadesini kullandı.

Baskey, açıklamasında, "Aynı zamanda, tansiyonun azaltılması ve iki taraf da kalıcı ve sürdürülebilir bir barış için 'çözüm süreci'ne bağlı kalmayı sürdürmelidir. Şiddet, uzun vadeli güvenlik ve gelişimi açısından Türkiye vatandaşlarının yararına değildir" görüşüne yer verdi.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

BOZKURT 3 yıl önce yorumlandı

1. Türkiye pkk ile diyaloğu bırakıp kökten bitirmeye devam etmelidir ayrica amerika sen çok oldun türkiye vatandaslarinin yararina sen ne yaptin basimiza. Bunlari bela eden israil ve sen Allah sizi bizden beter etsin inşAllah türk evladi can verir toprak vermez. Bunu ogrenin artik ibneler.vatani müdafa ise kanimizin son damlasina kadar variz yeterki bizi yöneten devlet adam olsun herkese kucak acip kendi halkini ezmesin.

1 Kişi beğendi.