BUYRUN, ÜLKEMİZİ İSTEDİĞİNİZ GİBİ KULLANIN!!!

24 Haziran 2017 Cumartesi 17:04

Bayramdan sonra sağ salim dönün inşallah! hastalanırsanız ya da doğum yapmanız gerekirse bedava bakılmak için daha erken dönersiniz! Size zor gelmeyecekse canlı bombalarınızı orada bıraksanız ve bu tarafa geçirmeseniz şahane olacak!!!

BUYRUN, ÜLKEMİZİ İSTEDİĞİNİZ GİBİ KULLANIN!!!
Ülkelerinde devam eden iç savaş nedeniyle yaşadıkları yerleri terk etmek zorunda kalan 120 bin 732 Suriyeli,  Ramazan Bayramı'nı kutlamak için vatanlarına döndü.

Türkiye'nin farklı illeriyle,  
Hatay'ın  Reyhanlı ilçesine sığınan Suriyeliler,  Ramazan Bayramı'nı ülkelerinde geçirmek için  Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan geçiş yaptı. Sınır kapısında sığınmacıların  Türkiye'den  Suriye'ye geçişleri pasaport, ön kayıt belgesi ve geçici koruma kimlik kartı/yabancı tanıtma kartıyla sağlandı.

Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı  
Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan, aralarında çocukların da olduğu Suriyeliler, yanlarına aldıkları birkaç eşyayla ülkelerine çıkış yaptı.

Cilvegözü Sınır Kapısı'nda 1 Haziran'da başlayan uygulama süresince 24-27 Haziran'da yolcu giriş çıkış işlemleri yapılmayacak. 28 Haziran  
Çarşamba günü ise işlemler normal şekilde uygulanacak.

Bayram izinli çıkış yapan kişilerin  
Suriye'den  Türkiye'ye dönüş işlemlerinin 3 Temmuz'da başlayacağı ve  Kurban Bayramı'yla birleştirileceği, 30  Eylül'e kadar devam edeceği öğrenildi.

(Kaynak: Son Dakika)

Yorum Gönder

@name x