CENGİZ HAN’IN BUHARA NUTKU

18 Eylül 2014 Perşembe 17:29

CENGİZ HAN’IN BUHARA NUTKU

CENGİZ HAN'IN  BUHARA NUTKU

 Her türlü değerlerinden uzaklaşmış, kokuşmuş, şimdiki Türk Milletinin yaşadıklarını yaşayan Harzem Türk devletini yenen Cengiz; Harzemlilerin başkenti Buhara’nın Bayram meydanında Müslüman olan Türk halkını toplar ve aşağıdaki nutku atar;

“Siz kadınlaşmış erkeklersiniz. Yurdunuzu korumak için ölmeyi beceremeyen korkaklarsınız. Sizden iğreniyorum. Siz yılandilli, kahpe yürekli adamlarsınız, birbirinize yalan söylüyordunuz, düzen kuruyordunuz. Padişahınız bayağı, Vezirleriniz bayağı, beyleriniz bayağıydı. Sizde bayağı olduğunuz için onların yaptıklarına göz yumuyordunuz.

Hırsızları elini öpüyordunuz, kimi kuvvetli görüyorsanız onun ayağına kapanıyordunuz. Sizden tiksiniyorum. Şimdi istesem hepinizi burada boğazlatırım, leşlerinizi atlarıma çiğnetirim. Bunu yapmıyorum. Çünkü benim elimle ve benim emrimle öldürülmeyi hak etmiyorsunuz. Yalnız şunu bilin ki, günahınız çoktur, Allah'a bakacak yüzünüz yoktur. Ben her şeyi bilen ve gören Tanrının kılıcıyım, sizin boynunuza inmek için kınımdan çıktım, pırıl pırıl parlıyorum. Eğer aklınızı başınıza devşirirseniz belki murdar kanınızı size bağışlarım. Yoksa hepinizi, erkek ve dişi hepinizi üstünden bir alay kağnı geçen çekirge sürüsüne benzetirim.” Bu sözleri kâfir diye anılan Cengiz Müslüman olduklarını söyleyen halka söylüyordu. Aynı sözleri hak eden Türk Milletine, bu sözleri söyleyecek Cengiz yok ne yazık ki!

Kamuran Serhat

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mehmet Fethi karsli 12 ay önce yorumlandı

Yakinda o da çıkar. Mak.

0 Kişi beğendi.