CHP’li Aygün: Cenazeye gitmeme Başbakan da CHP de müdahale edemez

16 Ocak 2013 Çarşamba 17:45

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, PKK’lı Sakine Cansız’ın ailesine taziyede bulunmasıyla ilgili tepkilere sert cevap verdi. Aygün, “Cenazeye gidip gitmeyeceğime siyasetçilerden mi izin alacağım? Buna hiç kimse...

CHP'li Aygün: Cenazeye gitmeme Başbakan da CHP de müdahale edemez

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, PKK’lı Sakine Cansız’ın ailesine taziyede bulunmasıyla ilgili tepkilere sert cevap verdi. Aygün, “Cenazeye gidip gitmeyeceğime siyasetçilerden mi izin alacağım? Buna hiç kimse müdahale edemez. Başbakan da müdahale edemez, CHP de müdahale edemez.” dedi.

Fişleme iddialarını araştırmak için Tunceli'nin Hozat ilçesinde bulunan Tunceli Milletvekili Aygün, Paris’te öldürülen PKK’lı kadınlardan Sakine Cansız’ın ailesine taziye ziyaretinde bulunmasına gösterilen tepkileri değerlendirdi. Cenazeye gitmenin siyaset dışı olduğunu ifade eden Aygün,”Bir komşumuz öldüğünde biri şehit düştüğünde cenazeye gideriz, uğurlarız. Bu siyaset dışı bir konudur. Ben cenazeye giderim, kimseden de izin almam. Cenazeye gidip gitmeyeceğimi siyasetçilerden mi izin alacağım? Buna hiç kimse müdahale edemez. Başbakan da müdahale edemez, CHP de müdahale edemez. Bu benim vicdani sorunumdur. Benim yaptığım şey insani bir durumdur. Birileri bir linç havası yaratıyor. Ben bu konuda üzgünüm. Benden intikam mı alacaklar böylelikle?” ifadelerini kullandı.

Yorum Gönder

@name x