CUMHURBAŞKANININ SARAYI 1 DAKİKADA NE HARCIYOR?

16 Ocak 2018 Salı 15:28

Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesinin masrafları gündeme oturdu.

CUMHURBAŞKANININ SARAYI 1 DAKİKADA NE HARCIYOR?
 Erdoğan'ın asgari ücret konusunda " elinize dizinize dursun" açıklamasının ardından CHJP'li Tezcan sarayın 1 dakikada kaç lira harcadığının hesabını açıkladı.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının gündemini, düzenlediği basın toplantısıyla değerlendiren Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın asgari ücretle ilgili açıklamasına yanıt verdi. Tezcan, Saray’ın bütçesinin 1 dakikada 1 asgari ücreti yediğini söyledi.

" DİZİNİZE DURSUN " AÇIKLAMASINA YANIT DUDAK UÇUKLATTI


Asgari ücretin net 2 bin TL olması gerektiğini söylediklerini hatırlatan Tezcan, “Asgari ücretin net 2 bin TL olması gerektiğini söyledik. Ödenebileceğini biliyoruz. Hesaplarını yaptık. İşçinin nasıl geçineceğini düşünmeyen bir hükümet ile karşı karşıyayız. Asgari ücret pazarlığa tabi olamaz. Adından belli en az ücret. Açlık sınırın altında bir ücret tespit edildi.


24 SAATTE 1440 İŞÇİNİN AYLIĞINI TÜKETİYOR


Bu işçiye ‘seni açlığa mahkûm ediyorum bu sana müstahak’ demektir. Buna benzer cümle kullanıldı. Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan; ‘1603 lira neyinize yetmiyor. Elinize dizinize dursun’ dedi. Açlık sınırının altındakilere diyor. Bunu söyleyen kendi sarayının bütçesi 1 dakikada 1 asgari ücret yiyor. Sarayın 1 yılık bütçesi, 845 milyon 365 bin lira. Bölün bunu dakikaya bir dakikası 1608 lira. Dakika bir gol bir. Gece uyurken de bir asgari ücretlinin maaşını yiyor. Taksimetre çalışıyor.


OSMANLI BÖYLE BATTI


Bu israfı yaşayan, bu saltanat içinde hüküm sürenler işçiye diyorlar ki; ‘Elinize dizinize dursun 1603 lira neyinize yetmiyor?’ Millete havale ediyorum. Kimin eline diline dursun? Osmanlı’yı böyle bir saltanat sefası yıkmıştı unutmasınlar. Bu millete bunu yapmaya hakları yok” ifadelerini kullandı.


(Kaynak: HaberartıTürk )
Yorum Gönder

@name x