Demirtaş, HDP'lilerin Mehmetçiğe Yardım Ettiği Fotoğrafları Paylaştı

13 Nisan 2015 Pazartesi 09:32

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Ağrı'daki PKK saldırısıyla ilgili sosyal medyadan fotoğraf paylaşarak "HDP'li arkadaşlarımız yaralı askerleri taşıyıp çıkardılar." dedi.

Demirtaş, HDP'lilerin Mehmetçiğe Yardım Ettiği Fotoğrafları Paylaştı

 HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, partisinin kadıköy mitinginde çok çarpıcı bir iddia ortaya atmıştı. Demirtaş, dün Ağrı'da yaşanan PKK saldırısıyla ilgili, "Dün Ağrı'da bir çatışma değil, sahnesi önceden planlanmış, önceden provası yapılmış, sahte bir kurgu operasyon vardı ve orada mümkün olduğunca fazla cenaze çıkarmaya çalıştılar. 15 askeri çatışma bölgesinde bırakıp terk ettiler. Bunlardan 8'i yaralıydı yaralı. Ne oldu peki? HDP'li arkadaşlarımız çatışma bölgesine giderek HDP'li yönetici arkadaşlarımız yaralı askerleri oradan alıp çıkartarak, kendi elleriyle alıp çıkarttılar." demişti. Mitingdeki konuşmasının ardından sosyal medyadan yaralı askerleri taşıyan sivillerin fotoğrafını paylaşan Demirtaş, HDP'li Cezmi Budak'ın da öldürüldüğünü belirtti.

"ASKERLERİ HDP'LİLER KURTARDI"

Selahattin Demirtaş, bugün partisinin Kadıköy mitinginde Ağrı'da yaşanan PKK saldırısıyla ilgili çok çarpıcı iddialarda bulundu. Demirtaş, mitingde yaptığı konuşmada saldırıyla ilgili şunları söyledi:

"Dün Ağrı'da bir çatışma değil, sahnesi önceden planlanmış, önceden provası yapılmış, sahte bir kurgu operasyon vardı ve orada mümkün olduğunca fazla cenaze çıkarmaya çalıştılar. 15 askeri çatışma bölgesinde bırakıp terk ettiler. Bunlardan 8'i yaralıydı yaralı. Yaralı askerleri çatışma bölgesinde bırakıp geri çekildiler. Neden? Orada o askerler yaşamını yitirsin ve ülkede AKP'nin oyları tavan yapsın diye. Ne oldu peki? HDP'li arkadaşlarımız çatışma bölgesine giderek HDP'li yönetici arkadaşlarımız yaralı askerleri oradan alıp çıkartarak, kendi elleriyle alıp çıkarttılar."

SOSYAL MEDYADA ÇARPICI PAYLAŞIM

Mitingdeki bu sözlerinin ardından sosyal medyadan da fotoğraflar paylaşan Demirtaş, "Ağrı'da HDP'li arkadaşlarımız yaralı askerleri taşıyıp çıkardılar." dedi.

İşte Demirtaş'ın o mesajı:Selahattin Demirtaş, bu paylaşımının ardından eski HDP il başkanı Cezmi Budak'ın da saldırı da öldürüldüğünü belirtip, şu mesajı paylaştı:
GENELKURMAY NE DEMİŞTİ?

Öte yandan Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Ağrı ili Diyadin ilçesi Yukarıtütek köyü bölgesinde bölücü terör örgütü mensubu teröristlerle gün boyu devam eden silahlı çatışmada yaralanan dört personelimiz Ağrı Devlet Hastanesine tahliye edilmiş olup, üç personelimizin yaralarının hafif olduğu ve hayati tehlikelerinin bulunmadığı, bir personelimizin ise ameliyata alındığı hastane yetkililerinden öğrenilmiştir. Yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz. Diğer taraftan silahlı çatışmada beş teröristin öldürüldüğü, bir teröristin yaralı olarak ele geçirildiği bilgisi alınmıştır." denilmişti.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x