Devlet Bahçeli Öcalan’ın çağrısı için ne dedi?

21 Mart 2013 Perşembe 18:25

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den beklenen açıklama geldi. Devlet Bahçeli Öcalan’ın çağrısı için zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

Devlet Bahçeli Öcalan'ın çağrısı için ne dedi?

 Terörist başı Abdullah Öcalan’ın PKK’lılara yönelik silah bırakma çağrısının yapıldığı Diyarbakır’daki Nevruz kutlamaları sonrası en çok MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin neler söyleyeceği merak ediliyordu. MHP liderinden beklenen tepki geldi. Peki, Devlet Bahçeli Öcalan’ın çağrısı için ne dedi?

Devlet Bahçeli zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Devlet Bahçeli, Diyarbakır’daki Nevruz alanında Türk bayraklarının bulunmamasına oldukça sert tepki göstererek " Türkiye’nin içine çekildiği bunalım, buhran ve bühtanla dolu çözülme süreci bugün tam bir şova ve meydan okumaya dönüşmüştür. Nevruz Bayramı’nı necaset emellerine alet etmeye çalışan bedbahtlar, kontrolden çıkmışlar ve Türk milletine açıkça gözdağı vermişlerdir" ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli Diyarbakır’daki Nevruz kutlamaları ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

AKP hükümetinin bölücü teröre bahşettiği mükâfat ve ödünler Türkiye’yi parçalanmanın ve bölünmenin sınırına kadar getirmiştir. Tüm gelişmeler süreç isimli ihanet, çözülme ve çöküş planının hükümet ve PKK’yla birlikte, karşılıklı paslaşma ve uyum içinde yürütüldüğüne işaret etmektedir.

Bugün Diyarbakır, Başbakan ve hükümetinin bölücülere sağladığı geniş imkânlara tartışmasız şekilde sahne olmuş ve neticede millet varlığı kuru tehditlere muhatap kalmıştır. Türk bayrağının hiçbir yerde asılmadığı bu ortam içinde, İmralı canisinin posterleri taşınmış, Kürdistan çağrıları her tarafı sarmış ve hainlikler kara bulut gibi mübarek vatanımızda dolaşmıştır.

TÜRK MİLLETİ BUGÜNÜ UNUTMAYACAK

İmralı’da yatan terörist başının, Başbakanla aynı ağız ve üslupla bütünleştiği, benzer hedeflere yöneldiği ve müşterek ihanet komisyonunun düşüncelerini dillendirdiği yeniden, bir kez daha ayan beyan ortaya çıkmıştır. Bu gerçekler ışığında, Türk milleti bugünü hayatı boyunca unutmayacak, meydanlardan dillendirilen bölünme şifrelerini ve bölücü simaları kesinlikle affetmeyecektir.

PKK terör örgütünün silahla başaramadığı, saldırı ve şiddetle yapamadığı ne varsa hükümet tarafından peşkeş çekilmiş, teröristlere gözü kapalı bir biçimde vaat edilmiştir.

Terör örgütünün döktüğü kanlardan, neden olduğu yıkım ve tahribatlardan en ufak bir pişmanlık emaresi duymayan cani başının, terörist saldırıları zımnen överek kanlı sicillerinin doğru olduğuna göndermede bulunması edepsizliğin, ahlaksızlığın ve seviyesizliğin içine battığını tekraren tescillemiştir.

ZIRVALAR AKP POLİTİKALARINA NÜFUZ ETMİŞ

Görülmektedir ki, bölücü eşkıyanın kanlı fermanı, İmralı canisinin ölüm mürekkebiyle yazdığı zırvaları, AKP hükümetinin tüm politika ve kararlarına nüfuz etmiş ve güdümüne almıştır. İşin ayrı bir hüsran verici boyutu da, Başbakan’ın terörist başını meşrulaştırması ve sözde liderliğini kuru bir kalabalığa onaylatması olmuştur.

Başbakan Erdoğan PKK’ya refakat etmiş, İmralı canisinin manen elinden tutmuş ve düşüncelerini doğruca bölücülerin huzuruna çıkararak alkışlatmış ve onaylatmıştır.

Bugünkü tablo içinde;

Güvenlik güçlerimizin şehit ve gazi verme pahasına gerçekleştirdiği terörle mücadele siyasi zeminde alt üst edilmiş ve çiğnenmiştir. Başbakan ve hükümeti, Türk milletine düşmanlık yaparak stratejik amaçlarına ulaşmaya çalışan PKK nifakını legalleştirmiş ve siyasallaşmasına zemin açmıştır.

TÜRK MİLLETİNİN KADERİ BİR KATİLİN ELLERİNDE

Hepsinden de vahimi, Türkiye ve Türk milletinin kaderi müebbet hapis cezası alan bir katilin insaf ve inisiyatifine terk edilmiştir. Kabul edilmelidir ki, çözüm süreci denilen namert ve nankör adımlar sayesinde psikolojik üstünlük PKK ve cani başına geçmiştir.

Bölücü terör ve elebaşı Başbakan ve hükümetinin kafasına çözüm çuvalını geçirmiş ve deyim yerindeyse rehin almıştır. Şehitlerimizin, gazilerimizin hakkı, gözü yaşlı ve iç çeken ailelerinin ah ve bedduaları hem haramzade AKP’nin, hem de müzakere ortağı cinayet örgütü PKK’nın üzerine olacağı gün gibi ortaya çıkmıştır.

HÜKÜMET MİLİTANLARIN TEMSİLCİLİĞİNE TALİP

Artık hükümet milli iradenin değil, İmralı canisi ve Kandil’deki militanların temsilciliğine ve sözcülüğüne hayasızca talip olmuştur.

Bebekleri tabuta koyan, vatan evlatlarını bir bir katleden ve Türk milletinin yıllarca canına, varlığına ve her türlü hayat hakkına alçakça suikastlar düzenleyen bir caniye umut bağlanması, mesajlarından iyi niyetli sonuçlar çıkarılması saflık, ahmaklık, densizlik ve ileri düzeyde şeref noksanlığı olarak değerlendirilmelidir.

AKP hükümeti, terörist Öcalan’ı meşru bir aktörmüş gibi kabul etmesinin cevabını, PKK’nın karşısında diz çöken ve tamamıyla iradesini devreden tutumunun karşılığını mutlaka görecektir. Türk milleti AKP, BDP, PKK ve İmralı canisine dur diyecek ve milli vicdan hepsini yerlerde sürüyecek ve hak ettikleri karanlık çukura gömecektir.

BURSA’DA CUMARTESİ GÜNÜ MHP MİTİNGİ VAR

Aziz milletimiz 23 Mart 2013 günü Bursa’da düzenleyeceğimiz Kuruluş Mitingi’nde kaderine ve varlığına destek verecek, meydanın boş olmadığını dosta da düşmana da açıkça gösterecektir. Türk milletinin yalnız ve sahipsiz olmadığını herkes bir kez daha anlayacak, bölücülükten, ayrımcılıktan şuurları kapananlar sinecek delik arayacaktır.

Allah büyüktür ve bilinmelidir ki, Türk milletinin birliği ve varlığı ilelebet baki kalacaktır.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

KAAN 5 yıl önce yorumlandı

inşallah cumartesi̇ günü bursadayiz

0 Kişi beğendi.