“DİYANETİN TÜM KİTAPLARINDA 'KADINI DÖVÜN' DİYOR“

14 Mart 2018 Çarşamba 15:47

KRT TV'de Sorguluyorum programına konuk olan Süleymaniye Vakfı Başkanı Prof. Dr. Abdülaziz Bayındır, Diyanetin tüm yorumlarında Kuran'daki ayetin mealinde "kadını dövün" denildiğini anlattı. Diyanet'in "bizde böyle bir şey yok" demesinin gerçeklerle bağdaşmadığını belirten Bayındır, gerçek anlamın Diyanet yayınlarındaki o yorumun olmadığını söyledi.

'DİYANETİN TÜM KİTAPLARINDA 'KADINI DÖVÜN' DİYOR'
 İlahiyat Profesörü Abdülaziz Bayındır, Diyanet'in bütün Kur'an meallerinde kadının dövülmesinin teşvik edildiğini iddia etti.

KRT TV'de Ferit Atay'ın sunduğu SorguluYorum programına, katılan Bayındır, "Buradan meydan okuyorum erkeklerse karşıma çıksınlar" dedi.

Bayındır'ın açıklamaları şöyle:

"Arkasına devleti alan bir hoca kendisini güçlü kabul edecek. 'Ben ne dersem o' öyle şey olur mu? Allah'ın dediği olur. Eğer güçlüyseler buradan meydan okuyorum Diyanet İşleri Başkanlığı'na, erkekseniz çıkın karşıma. Hani geçenlerde kadının dövülmesi diyordunuz, getirin bakalım bütün kitaplarınızı. Bir de konuşuyorlar "kadının dövülmesi dinimizde yok". Tabi yok ama açın sizin kitaplarınızı bakalım. Açın herhangi bir diyanet mealini 'kadını dövün' yazıyor. Bil hassa kadınlarla ilgili ayetlerde çok ciddi saptırmalar vardır."

Videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kaynak Yeniçağ:
Bayındır: "Diyanet 'kadını dövün' diyor"


Yorum Gönder

@name x