Duran Kalkan PKK’nın çekilme şartlarını söyledi

13 Nisan 2013 Cumartesi 12:18

Bir Kürt TV’sinde konuşan PKK’nın üst düzey yöneticilerinden Duran Kalkan, PKK’nın çekilme şartlarını söyledi. ‘Şu an geri çekilme falan söz konusu değil’ diyen Duran Kalkan bakın neler söyledi…

Duran Kalkan PKK'nın çekilme şartlarını söyledi
Duran Kalkan PKK’nın çekilme şartlarını söyledi! PKK’nın üst düzey yöneticilerinden Duran Kalkan, bir Kürt TV’sinde PKK’nın çekilmesi ile ilgili bir soruya yanıt verdi. ‘Şu an geri çekilme falan söz konusu değil. Tam tersi Irak’takiler Türkiye’ye gitmek istiyor’ diyen Duran Kalkan, ‘PKK'nın çekilmesi için ya somut adımlar olur ya da ancak önder Apo doğrudan girişimde bulunur, ikna edebilir’ şeklinde konuştu.

DURAN KALKAN PKK’NIN ÇEKİLME ŞARTLARINI SÖYLEDİ

PKK’nın üst düzey yöneticilerinden Duran Kalkan bir Kürt TV'sinde konuştu. Duran Kalkan PKK'lıların Türkiye'den çekilmesi konusundaki soruya, 'Şunun kamuoyu tarafından da, özellikle de ilgili kesimler tarafından da iyi bilinmesini istiyorum ki gerilla çekilme meraklısı değil. Güle oynayarak kimse çekilmek falan istemiyor. Tersi geçerlidir. Hali hazırda çekilme pozisyonuna geçmiş olma durumu da söz konusu değil. O üretilen senaryoların hiçbir geçerliliği yok. Söz konusu iddiaların hiçbir geçerliliği yok. Herkes yerli yerinde ve gerilla ateşkes konumundadır. Yeni bir talimat da gerilla komutanlığına yoktur. Her hangi bir talimat karargaha ulaşmamış, birliklere de öyle bir talimat verilmemiştir. Gerillanın öyle kolay, rahat geri çekilmeye ikna edilmesi mümkün değil.’ yanıtını verdi.

'ÖCALAN İKNA EDEBİLİR'

ANF’nin haberine göre Duran Kalkan PKK'lıların çekilmesi için, 'Bu konuda ya somut adımlar olur ya da ancak önder Apo doğrudan girişimde bulunur, ikna edebilir. Yoksa öyle kolay olacağını ben hiç sanmıyorum. Kimse de öyle düşünmemeli. Sanki gerilla güle oynaya bunu yapacakmış, bunun için hazırmış gibi bir hava yaratılıyor. İddiaların aksine Güney Kürdistan’daki gerillalar Kuzey Kürdistan’a gitmek istediklerini söylüyor. Geri çekilmenin başlayıp yürüyebilmesi için Öcalan'ın gerillaya doğrudan hitap edebilmesi şart. Bunu herkes bilmeli. Yönetimimiz bunları laf olsun diye, ya da birilerini korkutmak için, siyasi üstünlük sağlamak için, ya da şantaj yapmak için söylemiyor.' koşullarını öne sürdü.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x