ERDAL İNÖNÜ'NÜN EŞİ İSYAN ETTİ.

08 Haziran 2018 Cuma 16:13

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Erdal İnönü hakkındaki sözleri eşi Sevinç İnönü'yü üzdü.

ERDAL İNÖNÜ'NÜN EŞİ İSYAN ETTİ.
SEVİNÇ İNÖNÜ’DEN ZORUNLU AÇIKLAMA:

RECEP TAYYİP ERDOĞAN RAHMETLİ EŞİM ERDAL İNÖNÜ’YÜ 24 HAZİRAN KORKUSU İLE KENDİ SİYASETİNE ALET ETMESİN

Recep Tayyip Erdoğan 7 Haziran gecesi katıldığı televizyon programında FETÖ’yü kast ederek rahmetli eşim Erdal İnönü için; “İnönü bunların en yakın arkadaşıydı. Erdal İnönü’nün bunların okullarını ziyaret ettiğini iyi bilirim. Onların davetlerine katıldıklarını iyi bilirim. Gelsinler konuşalım.” şeklinde hiçbir doğruluğu olmayan bir beyanda bulunmuştur.

Recep Tayyip Erdoğan’ın rahmetli eşim Erdal İnönü’yü kendi siyasetine alet ederek doğru olmayan bir beyanda bulunması sadece 24 Haziran korkusu ile açıklanabilir.

Hayatta olmayan bir kişiyi suçlayıp bir de üstüne “Gelsinler konuşalım.” demenin başka ne anlamı olabilir?

Laik demokratik cumhuriyete yürekten inanmış bir bilim adamı ve siyasetçi olan eşim Erdal İnönü, yaşamını bu değerleri savunarak geçirmiş, 12 Eylül darbecilerinin engelleri ile mücadele etmiştir.

Eşim hiçbir zaman laik demokratik cumhuriyet ve Atatürk Devrimleri düşmanları ile bırakın “yakın arkadaş”lığı, hiçbir şekilde ilişki içinde olmamış, bunların okullarını ziyaret etmemiş davetlerine katılmamıştır. Bu iddiayı şiddetle red ediyorum.

İddia sahibi hakkında yasal yollara başvurma hakkımı saklı tutuyorum.

Hayatta olmayan bir kişi hakkında böyle gelişi güzel dayanaksız ve gerçek olmayan bir iddianın dindarlığı kimseye bırakmayan Recep Tayyip Erdoğan tarafından ortaya atılmış olmasını da kamuoyunun değerlendirmesine saygılarımla sunuyorum.

8.6.2018
​​​​​​SEVİNÇ İNÖNÜYorum Gönder

@name x