ERDOĞAN İLE PUTİN GÖRÜŞTÜ

19 Şubat 2018 Pazartesi 18:02

Afrin konusunda Putin ile görüşen Erdoğan, YPG'nin Afrin'i Suriye Yönetimine bırakacağına ilişkin iddiaları da gündeme getirdi.

ERDOĞAN İLE PUTİN GÖRÜŞTÜ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. CNN Türk'ün haberine göre görüşmede Erdoğan'ın Putin'e rejime bağlı güçlerin Afrin'e gireceği iddialarıyla ilgili olarak, "Suriye bu yola girerse sonuçları olur" dediği öğrenildi.

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan ve Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin bugün telefonda görüştü. Cumhurbaşkanlığı kaynakları, görüşmede başta Afrin ve İdlib olmak üzere Suriye’deki son gelişmelerin ele alındığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Zeytin Dalı harekâtıyla ilgili bilgi paylaşımında bulunduğu görüşmede, terörle mücadele konusunda işbirliğini ve eşgüdüm içinde hareket etmeyi sürdürme kararlılığı teyit edildi. Görüşmede, İdlib’te Gerginliği Azaltma Bölgesi’nde yeni gözlem noktaları oluşturma süreciyle ilgili meselelere de değinildi. İki liderin, ikili ve bölgesel konularda yakın temasta olmaya devam etmenin önemini de vurguladıkları öğrenildi

(Kaynak: Hürriyet)Yorum Gönder

@name x