GÜMÜŞHANE DAĞLARINDA PKK BİR YİĞİDİ ŞEHİT ETTİ!

04 Mayıs 2016 Çarşamba 14:06

Gümüşhane'nin Kürtün ilçesi Yaşmaklı Barajında gerçekleşen terör saldırısında göğsüne isabet eden kurşunla ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Adil Bülbül son yolculuğuna uğurlandı.

GÜMÜŞHANE DAĞLARINDA PKK BİR YİĞİDİ ŞEHİT ETTİ!

GÜMÜŞHANE DAĞLARINDA PKK BİR YİĞİDİ ŞEHİT ETTİ!

Göğsüne isabet eden kurşunun ardından kaldırıldığı Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybeden Adil Bülbül (41) için Kürtün ilçe merkezi Yukarı Uluköy Mahallesi’ndeki Kürtün İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde cenaze töreni düzenlendi.

 

Taziyeleri kabul eden Adil Bülbül’ün babası Mustafa Bülbül ayakta durmakta güçlük çekerken, kendisini Giresun Valisi Hasan Karahan teselli etmeye çalıştı.

 

Musallada bulunan Bülbül’ün tabutuna Türk bayrağı sarılırken, cenazeye Bülbül’ün babası Mustafa, ağabeyi Asım ile kardeşleri Bünyamin, Ali ve Yüksel Bülbül, kayınpederi Kürtün Belediye Başkanı Ahmet Kanat, Giresun Valisi Hasan Karahan, Gümüşhane Vali Vekili İsmail Özkan, AK Parti Gümüşhane Milletvekili Hacı Osman Akgül, Gümüşhane Garnizon Komutanı Albay Cezayir Danışan, Vali Yardımcısı Şenol Turan, Kürtün Kaymakamı Mehmet Durgut, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından aile kabristanlığında toprağa verilen Adil Bülbül’ün Kürtün Belediye Başkanı Ahmet Kanat’ın kızı Hanife Kanat ile 6 ay önce evlendiği ve eşinin 5,5 aylık hamile olduğu öğrenildi.

 

Adil Bülbül’ün ağabeyi Asım Bülbül, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, şirketin gerekli güvenlik önlemlerini almadığını iddia ederek “Ne söylenebilir ki, kardeşimi PKK’lılar kurşunladı. Kardeşim kaçmış ama kurtulamamış. Gitti kardeşim, bir çınar gitti. Şirket gerekli güvenlik önlemleri almadan kardeşim gitti. Bu olay terördür. Türkiye’de her yerde terör sardı bizi, memleketimiz gidiyor elden. Lanet olsun teröre” dedi.


Anahtar Kelimeler Şehitpkkgümüşhane

Yorum Gönder

@name x