HDP'DEN KADİR TOPBAŞ'A DESTEK

29 Mart 2017 Çarşamba 23:20

HDP Milletvekili Garo Paylan, Çağlar Cilara ile programda Kadir Topbaş'a destek verdi.

HDP'DEN KADİR TOPBAŞ'A DESTEK
 KRT'de Çağlar Cilara'nın "Haber Merkezi" programına konuk olan HDP Milletvekili Garo Paylan, İBB Başkanı Topbaş'ın, 'İstanbul özerk olsun' açıklamasına destek verdi, 'altına imzamı atarım' dedi. 

Garo Paylan'ın sözleri:

"Biz yerel demokrasiyi savunuyoruz. Yerelin haklarının büyümesini savunuyoruz. Geçenlerde İBB Başkanı Kadir Topbaş çok önemli bir şey söyledi. İstanbul özerk olsun dedi. Bakın buradaki gökdelenlere, inşaatlara, şu sahil boyu yapılan binalara. Hiçbirinde Kadir Topbaş'ın imzası yok. Hepsi Ankara'dan bitiriliyor ve İBB Başkanına hesap soruluyor niye buna izin verdin diye.

Diyor ki, benim haberim bile olmadı bu ruhsatlardan. Ben bu şehirde seçilmişsem, ben karar vereyim, halk bana hesap sorsun diyor. Biz de aynı şeyi istiyoruz. Her yerel kendini yönetsin, ama tabiki merkezde bir yönetim olsun, koordinasyonu sağlasın. Bu bölünme değil, tam tersi birleşmektir.

Yerelde hangi kimlikler varsa onlara saygı duyan, onların eğitim, sağlık ve kültürel politikalarına saygı duyan yerel yönetimler güçlensin, merkezi yönetim de bunu koordine etsin. Biz bunu deyince cezaevine atılıyoruz. Kadir Topbaş bunu önerince ne var Kadir Topbaş demiş oluyor.

Kadir Topbaş'ın İstanbul özerk olsun açıklamasının altına imzamı atarım.

Sadece İstanbul değil, Edirne'de olsun, Trabzon'da olsun, Diyarbakır'da olsun, İzmir'de olsun, Antalya'da olsun.

Bu ülkeyi bölmez, aksine birleştirir. Neden her şeye Recep Tayyip Erdoğan karar versin. İstanbul'da sahilde bir gökdelen yapılacak. Buna Recep Tayyip Erdoğan karar veriyor. Olmaz, Kadir Topbaş buna imza atsın, hesap da ona sorulsun. Biz diyelimki Kadir Topbaş'a, sen niye bu doğayı katleden projeye evet dedin. Talepler yerelde karşılansın. Merkez de, ülkenin savunma meselesini, dış politika meselesini merkezdeki parlamento yönetsin."Yorum Gönder

@name x