HÖH, MERAL AKŞENER'DEN SONRA SESSİZ SEDASIZ KAPATILDI

28 Şubat 2018 Çarşamba 16:02

Halk Özel Harekatı (HÖH) denilen bir grup, önce armalı polis arabalarına benzer araba ve üniformalarla görünür oldular. Sonra İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener katıldığı bir televizyon programında, bazı duyumlar aldıkları ve bazı grupların silahlı eğitim kampları olduğunu, bu grupların üniformalı olarak sokakta dolaştıklarını duyurdu. HÖH'ten buna karşı açıklama geldi. Bilahare savcılar devreye girdi ve Meral Akşener başsavcılığa bilgi vermeye gitti. Bugün ise HÖH'ün kapandığı ilan edildi.

HÖH, MERAL AKŞENER'DEN SONRA SESSİZ SEDASIZ KAPATILDI
 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Osmanlı armalı, Halk Özel Harekâtı (HÖH) yazılı bazı araçlarla kamuoyunun gündemine gelen HÖH’ün, İçişleri Bakanlığına kayıtlı bir dernek olduğu ve 22 ilde aktif çalışmalar yürüttüğü ortaya çıkmıştı. Son Kanun Hükmünde Kararnamelerdeki (KHK) 'iç savaş' maddesinin ardından yeniden gündeme gelen HÖH, bireysel silahlanmaya gittikleri ve AKP'nin talimatıyla hareket ettikleri iddiasıyla HDP ve CHP tarafından da Meclis gündemine taşınmıştı. Öte yandan İçişleri Bakanlığı, Halk Özel Harekatı (HÖH) adlı dernek hakkında inceleme başlatmıştı.

HÖH Genel Başkanı Fatih Kaya, İçişleri Bakanlığından kendilerine uyarı geldiğini belirterek, “Derneğimizin isminin Jandarma ve Polis Özel Harekâtı’nı çağrıştırdığını, bunun da kamuoyunda yanlış algılamalara yol açtığı yönünde uyarı yazısı bize gönderildi. Devletimizin zarar görmemesi, farklı tartışmalara yol açmamak adına derneğimiz HÖH’ü ve 46 şubesini kapattık” dedi.

Kaya, 22 ilde şubelerinin, 7 binin üzerinde üyelerinin olduğunu söylemiş, "80 milyonluk millet olarak bize ihtiyaç duyulduğunda her zaman hazırız." demişti. Kaya, HÖH yerine 15 Temmuz Birliğini ve Beraberliğini Yaşatma Derneği kurduklarını, bunun da sadece Trabzon’da faaliyet gösterdiğini söyledi.

(Kaynak: Haber3Hilal)Yorum Gönder

@name x