ISID Amerika'da Ahiska Turklerinin Organizasyonunu basti!

25 Mayıs 2015 Pazartesi 07:46

ABD`de Ahiska Konferansını IŞİD`ci Liderin Haydutları Bastı...

ISID Amerika'da Ahiska Turklerinin Organizasyonunu basti!

 ABD`de Ahiska Konferansını IŞİD`ci Liderin Haydutları Bastı...

 

Amerika`daki Ahıskalılar`ın Üçüncü Uluslararası Konferansı bu yıl Massachusetts eyaletinin New England Üniversitesinde düzenlendi. Konferansa Amerika`nın bir çok eyaletinden iştirak eden Ahıska Türkleri ve Liderleri Ahıska Türkleri`nin sorunlarına Amerika`dan çözüm bulabileceklerini ve bu konferansın sadece Amerika`da yaşayan Ahıskalılar için değil bütün dünyada yaşayan Ahıskalılar için çok önemli olduğunu söyledi. Amerika`daki Ahıska Türkleri`nin Liderlerinden ve İmamlarından Yusuf Shakhanov Amerika`da yaşayan Ahıskalılar olarak bizlere dünyanın muhtelif ülkelerinde yaşayan Ahıskalılardan daha önemli vazifeler düşmektedir. Ahıskalıların her türlü sorunlarını dünya kamuoyuna duyuracak, en tesirli, en güçlü bir sesle dile getirecek tek yer Amerika`dır. Bu fırsatı çok iyi değerlendirerek  bütün dünyadaki Ahıska Türklerinin problemlerini burada konuşup çözmenin yollarını bulmalıyız. Sorunlarımızı buradan uluslararası camiaya, akademik dünyaya duyurmalıyız” dedi.

Shakhanov “Bu hedefe ulaşmanın en sağlıklı yolu şüphesiz çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmekten geçmektedir. Bizim Amerika`da en mühim meselemiz  çocuklarımız ve genç neslimizdir. Onların en önemli meselesi de eğitimdir. Çocuklarımızı kız erkek ayırd etmeden mutlaka en iyi eğitimi vermeliyiz. Bu anlamda dünyada eğitimde bir marka haline gelen ve Amerika`ya geldiğimiz ilk yıllarda bize sahip çıkan Türk Kültür Merkezleri ve Eğitim kurumları tek adresimiz olmalıdır”

IŞİD`ci Liderin Yardakçıları Konferans Bastı...

Türkiye`de Anayasa, Hukuk tanımayan Küresel Haydut`un ABD`deki yardakçıları Amerika`yı da Paralel Devlet, Çete ve Örgüt Liderinin kontrolunda zannederek Konferans bastı. IŞİD destekcisi bir liderin dalkavuklarının Amerika`da bir üniversitedeki konferansı basacak kadar cahil, militan, haydut, tetikçi ve eşkıya olması gayet normaldir. Salona küfürler ve hakaretlerle bağırarak giren bu medeniyetten nasipsiz eşkıya grubunu sadece bir tane bayan Polis anında salonun dışına çıkardı. Bu da normal değilmi? Türkiye`de pis ağzını doldurarak masum insanlara küfürler eden, hakaretler savuran, iftiralar atan bir Küresel Kezzap ve Global Müfsit`in yalakalarından başka ne beklenirdi ki?!.. 

Ahıskalılar; Eyy RTE ve AKP 10 Yıldır Neredeydiniz?

Amerika`daki Ahıskalılar diyor ki; “On yıldır sadece Cumhurbaşkanı, Başbakan ve bir iki Bakanın göstermelik bir kaç toplantısından başka tam on yıldır bizlere zerre kadar faydası olmayan RTE ve AKP`ye ne oldu ki bugün bizler için seferberlik! ilan etmişler? Yıllardır yapmadığı yardımları nasıl oldu da bir anda yapma iştiyakıyla karşımıza çıktılar? AKP/Erdoğan, Ahıskalıları madem bu kadar çok seviyordu bugüne kadar neredeydiler? Aradan tam 10 yıl geçtikten sonra mı aklınıza geldik? Siz gidin önce Türkiye`deki Ahıskalılar`a sahip çıkıp vatandaşlık verin ve insan yerine koyun. Amerika zaten bize sahip çıktı vatandaşlık verdi. Muhterem Hocaefendi ve Hizmet de tam on yıldır bütün ihtiyaçlarımızı gördüler ve görüyorlar.. Onlarca defa Amerika`da bize vatandaşlık sözü verdiniz. Ama bir kişiye bile vatandaşlık vermediniz”… diyorlar...

Asıl Paralel Devlet, Çete ve Örgüt Anayasayı tanımayan IŞİD`ci RTE ve AKP… 

Türkiye`de Devleti temsil konumunda olanlar bu makamları işgal etmiş, rehin almış ve kendi orman kanunlarıyla yönetir hale gelmiştir. Anayasa`yı tanımayan bir Paralel Devlet, Çete ve Örgüt asla ve kata devletimizi temsil edemez. Ahıskalılar yıllarca bir devletleri olmadığı için devlet sevdasıyla Türkiye`ye ciddi ilgi ve alaka duyuyorlar. Erdoğan ve Hükümet asla devlet demek değildir. Erdoğan bugün Amerika dahil bütün dünyanın tescil ettiği IŞİD ve uzantılarına destek sağlayan bir Terör ve Suç Örgütü Lideridir. Devleti rehin almış, bütün fakültelerini ele geçirmiş, tamamiyle kendi saltanatlarına hizmetçi hale getirmiş, hırsızlık ve yolsuzluklarını örtmek için her şeyi mübah görmüş bir hükümete sahip çıkmak devlete arka çıkmak değildir. Devlet başkadır, hükümet başkadır. Devlet asıldır ve bin yıllık geleneği ve göreneğiyle dimdik ayaktadır. Devlet devamlıdır ve hancıdır ancak Hükümetler ise yolcudur tıpkı RTE ve AKP gibi…

İŞID`cileri Destekleyenler Bir gün yargılanır…

Erdoğan ve AKP hükümetinin yıllardır IŞİD terör örgütüne binlerce tır silah yardımı yaptığı, para yardımı yaptığı artık bütün dünya kamuoyunda konuşuluyor. Dünya basını Erdoğan`ın ve AKP`nin kirli çamaşırlarını bir bir ortaya döküyor. Bütün dünyayı şok edecek daha nice ulusal ve uluslararası suçlarını dökecekler. Bir gün bu terror ve suç örgütü lideri ve paralel devlet ve çete lideri ve destekcileri hem ulusal hemde uluslararası mahkemelerde terör ve teröre destek suçundan yargılanacaktır. Paralel Devlet, Çete, Terör Örgütü Yardakçısı İŞID destekcisinin Amerika`daki Ahıska Temsilcileri Erdoğa`nın ve AKP`nin borazanlığını yaparak Şahsi, siyasi menfaatlerine Ahıska Türklerini kurban ediyorlar. Şarlatan bir Diktatörün IŞİD, El Nusra, Hizbullah ve daha nicelerinin destekcisinin Amerika`da sözde Ahıska Temsilciliğini yapanlar sadece Türkiye`de değil bütün Türk dünyasına fitneler salan, islam dünyasını fitne ateşlerine atan bir Eşkıyaya hizmet etmektedir.

Halid Tarık Şener

tarikyigit1@gmail.com

www.twitter.com/Hld_Snr

Yorum Gönder

@name x