İstanbul Adalet Sarayı karantinaya alındı!

20 Mart 2020 Cuma 12:26

İstanbul Adliyesi'nde sulh hukuk mahkemesinin kadın hakimi B.Y.L.'nin bankacı olan eşine koronavirüsü şüphesiyle test yapıldı. Testin pozitif çıkmasının ardından hakim B.Y.L., ve mahkemenin kalem personeli karantinaya alındı.

İstanbul Adalet Sarayı karantinaya alındı!
 İstanbul Adliyesi'nde sulh hukuk mahkemesinin kadın hakiminin bankacı olan eşine korona virüsü şüphesiyle test yapıldı.

İstanbul Adliyesi'nde sulh hukuk mahkemesinin kadın hakimi B.Y.L.'nin bankacı olan eşine korona virüsü şüphesiyle test yapıldı. Testin pozitif çıkmasının ardından hakim B.Y.L., ve mahkemenin kalem personeli karantinaya alındı.

İstanbul Adalet Sarayı karantinaya alındı!
 
Can Özçelik’in haberine göre olaya ilişkin açıklama yapan Adalet Komisyonu Başkanı Okan Albayrak, testin pozitif çıkmasından sonra hakim B.Y.L., kalem personeli ve hakim ile temasta bulunan tüm personellerin sağlık kuruluşlarına gönderildiğini ve evlerinde karantinaya alındığı söyledi.

Mahkeme kapatıldı

İstanbul 6. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin de kapatıldığını söyleyen Albayrak, mahkemenin, kalem odası ve çevresinin de dezenfekte edildiğini ifade etti.

Test yapıldı

Hakim B.Y.L. ile 2 çocuğuna da korona virüs testi yapıldığı ancak sonucun henüz belli olmadığı bildirildi. Diğer taraftan İstanbul Adliyesi’ndeki 60 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan personellerin HSK bildirgesi kapsamında idari izinli sayıldığı öğrenildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x