İstanbul'un her tarafından 2B ile ilgili rayiç bedel feryatları yükseliyor.

02 Nisan 2013 Salı 21:30

Ümraniye Dudullu'da insanlar sokağa döküldü. Beykoz 'da belediye önünde gösteri yapıldı. Birçok insan burnundan soluyor.İstanbul'un her tarafından 2B ile ilgili rayiç bedel feryatları yükseliyor.

İstanbul'un her tarafından 2B ile ilgili rayiç bedel feryatları yükseliyor.

 Ümraniye ,Sultanbeyli ,Beykoz , Pendik, Kağıthane ,Maltepe ,Gaziosmanpaşa gibi birçok ilçede insanlar rayiç bedeller haksız, abartılı olarak tespit edildiği kanaatiyle tepkiler yoğunlaşmaya başladı. Ümraniye Dudullu'da insanlar sokağa döküldü. Beykoz 'da belediye önünde gösteri yapıldı. Birçok insan burnundan soluyor. Vatandaşlar azınlık vakıflarına , vakıflar kanununa ilave edilen bir maddeyle gayrimenkullerinin ücretsiz verilmesi kendilerine yıllardır oturdukları Dünya'da mekan ahirette iman gecekondularının ücretli , hemde astronomik rayiç bedelllerle satılmasını şaşkınlıkla karşılayıp büyük bir infial halindeler.

 Biz İstanbul'a isteyerek gelmedik. Şartlar , çaresizlik bizi şehrin kenar mahallelerine ; varoşlara gelmemize neden olmuştur. Başımızı sokacak bir gecekondu yeri için bir surette aracıya , veya bir takım şahıslara bedel ödedik. Çamurda , tozda , karda kışta kahır çektik. 200-300 metrekare yeri bize devletimiz çokmu görüyor. Devletimiz bu parayla zenginmi olacak diyerek rayiç bedellerin sembolik veyahutta yerlerin azınlık vakıflarına verildiği gibi kendilerinede bedelsiz verilmesini talep ediyolar. İstanbul'dan ve ülkenin her tarafından Haberalp merkezine ulaşan bu tepkileri bizlerde okuyucularımızla paylaşacağız.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x