Kemal Kılıçdaroğlu Reyhanlı'da incelemelerde bulundu

13 Mayıs 2013 Pazartesi 16:02

Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki çifte patlamaların ardından Reyhanlı'ya giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kendisine soru sormak isteyen gazetecilere 'Ben buraya siyaset yapmaya gelmedim' diye çıkıştı.

Kemal Kılıçdaroğlu Reyhanlı'da incelemelerde bulundu
Son gelen bilgilere göre 50 kişinin yaşamını yitirdiği Reyhanlı'daki patlamalar Türkiye'nin gündeminde geniş yer bulmaya devam ederken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da bölgeye giderek Reyhanlı halkıyla bir araya geldi.
Havayolu ile Hatay’a gelen Kılıçdaroğlu, buradan ilk patlamanın yaşandığı Reyhanlı Belediye Binası’nın önüne geçti. Burada vatandaşlar tarafından alkışlarla karşılanan Kılıçdaroğlu, belediye binası içerisini dolaştı. Bina içerisinde Reyhanlı yetkililere “geçmiş olsun” dileklerini ileten Kılıçdaroğlu, daha sonra bina önündeki Atatürk Anıtı’nın yanına geldi.
Bu sırada patlamada yakınlarını kaybeden bir kadın Kılıçdaroğlu’nun yanına gelerek şikayetlerde bulundu. Yüzlerce kişinin de yer aldığı inceleme sırasında izdiham yaşanırken, Kılıçdaroğlu’na eşlik eden kalabalık sık sık sloganlar attı. Siyaset için Reyhanlı’ya gelmediğini belirten Kılıçdaroğlu, basın mensuplarından da kendisine kolaylık sağlamasını istedi.
Kendisine soru sormak isteyen gazetecilere tepki gösteren Kemal Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:
“Ben buraya siyaset yapmaya gelmedim. Reyhanlı halkına başsağlığı dilemeye geldim. Onlara ‘geçmiş olsun’ demeye geldim. O nedenle izin verirseniz halkla buluşmak istiyorum. Onlara merhaba demek istiyorum. Onlara geçmiş olsun demek istiyorum. Bugün siyaset günü değildir. Acıları var, acıları çok taze. O nedenle sizden özellikle istirham ediyorum. Benim halkla buluşmama izin verin. Onlara merhaba diyeyim, bir geçmiş olsun diyeyim. Bir onları dinleyeyim. Sizlerin tabi çalışmalarına saygı göstereyim ama vatandaşlarla bir görüşeyim.”
Kemal Kılıçdaroğlu, buradaki incelemelerinin ardından beraberindeki vatandaşlar eşliğinde ikinci patlamanın yaşandığı PTT meydanına yürüdü. Yol güzergahındaki esnafla da görüşen Kemal Kılıçdaroğlu, sorunları dinledi.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x