Koray Aydın, “Müzakere bitti ittifaka geçiliyor!“

25 Mart 2013 Pazartesi 18:53

MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, hükümetin terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan ile sürdürdüğü pazarlıkta müzakereden, ittifak aşamasına geçtiğini söyledi.

Koray Aydın, 'Müzakere bitti ittifaka geçiliyor!'

AKP’nin bölücülere taviz üstüne taviz verdiğini vurgulayan Koray Aydın’dan, tarihi bir uyarı da geldi. Aydın, “Son 10 yıldır AKP iktidarı tarafından yönetilen Türkiye Cumhuriyeti, tarihinin en büyük bölünme tehdidi ile karşı karşıyadır. Terörle mücadele yerine, teröristle müzakereyi temel ilke edinen AKP iktidarı, nihayet İmralı’daki katille ittifak aşamasına gelmiştir” dedi. 

Koray Aydın yaptığı yazılı açıklamada görüşlerini şöyle dile getirdi;
Bölücülere taviz üstüne taviz:
Bu müzakereci ve “teröristle müttefik kafa”, Türk milletinin geleceğiyle adeta kumar oynamaktadır.Oslo’da başlanan ve İmralı’da seriye bağlanan müzakere sürecinden başı dönen AKP iktidarı, bölücü çevrelere taviz üstüne taviz vermektedir.
Bölücü cephe azıttı: Tek bir Türk bayrağına dahi tahammül edemeyen “bölücü cephe” iyice azıtmış, “Bölünme Mitingi” nde yakılan ihanet ateşi, yürekleri dağlamıştır. Son günlerde, mübarek bayrağımızı eline alan, evine asan vatandaşlarımıza emniyet güçleri müdahale eder olmuştur.
Hükümet bölücülerle aynı cephede: Türk bayrağını “tahrik unsuru” sayarak balkonlardan, arabalardan söken hükümet, “bayrak mevzuunda” bölücülerle aynı cepheye düşmüştür. Habur sürecinde olduğu gibi, “Bölünme Mitingi” nin ardından oluşan milli tepkiden bunalan AKP iktidarının imdadına ise; ortakları yetişmiştir.
Dışarıdaki ortakları ABD ve İsrail: Bilindiği üzere; bölücülere “çözüm”, Türk milletine ise “yıkım” getirecek süreçte AKP’nin ortakları, içeride BDP-PKK, dışarıda ABD-İsrail’dir. Önce, AKP binası sürecin müzakere tarafı PKK’nın taşeron örgütü tarafından “taktik” amaçlı hedef alınmış; böylelikle gündem saptırılmıştır. Ardından, “Bayram-seyran yokken”, 2010’dan beri direnen İsrail, ABD’nin ricasıyla özür dilemiş; yıkım ortağı AKP’ye can simidi uzatmıştır. Oysa İsrail’in özrü, Türk milletine bir lütuf değil, bir hakkın çok gecikmiş teslimidir; zaten olması gerekendir. Özür, kaybedilen canları ve yılları geri getiremeyecektir. Ancak daha trajikomik olan ise, “özür”den “sahte diplomatik zaferler” çıkarmaktır.
28 Şubatçılar’ı örnek alıyorlar: Türkiye’de “AKP derin devleti”, devlet erklerinin yanı sıra, basına, kamuoyuna ve nihayet gündeme de “ayar verme” cüretini göstermektedir. Görünen o ki AKP, “toplum mühendisliği ve kamuoyu yönlendirme” çalışmalarında “28 Şubatçılar”ı örnek almaktadır.
Teröristler salıveriliyor: Türkiye, “AKP derin devleti” eliyle, terörle mücadele edenlerin tutuklandığı, teröristlerin ise salıverildiği bir ülke haline getirilmiştir. AKP döneminde Türkiye’de Türklük, adını verip vatanlaştırdığı coğrafyadan dışlanmakta; Türk milliyetçiliği ise, ayaklar altına alınmaktadır.
 
“AKP iktidarının sonu geliyor”
 
MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, AKP iktidarının sonunun geldiğini söyledi. Aydın açıklamasının son bölümünde şunları kaydetti:
MHP göreve: Vatanın ve milletin “bahtı kara maderi” ne yapılan bu açık saldırılara “dur” diyecek tek siyasi organizasyon; MHP ve Ülkücü Hareket’tir. AKP ve yıkım ortakları ne yaparlarsa yapsınlar, “takke düşmüş, kel görünmüş”, tezgâhı bozmak için MHP ve Ülkücü Hareket meydanlara inmiştir. Devlet ve millet bekasının tehdit altında olduğu bu süreçte Türk milliyetçileri, MHP ve Ülkücü Hareket’e tereddütsüz destek vereceklerdir.
Sonun başlangıcı: MHP ve Ülkücü Hareket meydanlarda, çözüm diye diye ülkeyi doludizgin çözülmeye ve bölünmeye götüren AKP’nin maskesini indirecektir. MHP ve Ülkücü Hareket meydanlarda, Türk milletinden aldığı güç ve destekle, bölünme ve yıkım sürecini Allah’ın izniyle tersine döndürecektir. MHP ve Ülkücü Hareket, meydanlardan aldığı güç ve enerjiyle yerel seçimlerden zaferle çıkacak, bu süreç AKP için sonun başlangıcı olacaktır
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x