KRİTİK REFERANDUM UYARILARI SÜRÜYOR

07 Nisan 2017 Cuma 00:43

Bu referandum Cumhuriyet tarihini ilelebet değiştirebilecek bir referandum. O nedenle kim ne oy verirse versin oyunun doğru sayıldığından emin olmalıdır.

KRİTİK REFERANDUM UYARILARI SÜRÜYOR
PAYLAŞALIM

Sevgili arkadaşlarım... Tavsiye ve ricamdır.

16 Nisan'da oyumu kullandıktan sonra, Saat 17:00'de oy kullanma işlemi bitince oy kullandığım sandığa gideceğim;

Oyların sayımına şahitlik edeceğim;

Daha sonra, mühürlü, ıslak imzalı oy sayım tutanağının, kapıya ya da binada belli bir yere asılıp asılmadığını kontrol edeceğim; Asılmamış ise, asılmasını sağlayacağım ve oy sayım tutanağının fotoğrafını çekeceğim; Çekmiş olduğum fotoğrafı Facebook, Twetter vs. gibi sosyal medya üzerinden paylaşacağım;

Daha sonra, "ysk'nın internet sitesi"ne girerek, sonuçları kontrol edeceğim; Bir farklılık varsa, baro başkanlığına ve ilgili mercilere durumu bildireceğim; Böylece, oyumun takipçisi olacağım ve "Bir oyla bir şey değişmez" demeyeceğim;

Özellikle, sandığa gitmemeyi hiç düşünmeyeceğim.. Ülkemizin kaderini belirleyecek olan referanduma katılmayı ve sonuçları kontrol etmeyi "Vatandaşlık Görevi" olarak kabul ediyorum ve bütün yurttaşlarımızın da, aynı hassasiyeti göstermelerini önemle rica ediyorum..

Not: Bu önemli görevin, yaygın olarak uygulanabilmesine katkı sağlamak amacıyla, bu ifadelerin, "Kopyala- yapıştır" yöntemiyle paylaşılmasını da önemle rica ediyor; Bu satırları okuyan herkese sevgiler, saygılar sunuyorum.

Ali AteşYorum Gönder

@name x