MEĞER BOZKURT İŞARETİ DEĞİLMİŞ!

14 Mart 2018 Çarşamba 15:23

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı söylenen Bozkurt selamının aslında öyle olmadığı AKP'lilerce iddia edildi.İşaret Rabia sayılırken yapılmış. Zaten videosunda da Millet sayılırken, Türk, Kürt, Laz, Gürcü, Çerkez ve Arap'a gönderme yapılıyor.

MEĞER BOZKURT İŞARETİ DEĞİLMİŞ!

 AKP Sözcüsü Mahir Ünal, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın partisinin Mersin olağan kongresinde yaptığı bozkurt işaretine ilişkin olarak açıklama yaptı. Ünal, Cumhurbaşkanımız rabiamızı sayıyordu, kadraja öyle bir görüntü girdi" dedi.

Erdoğan’ın Mersin’de bozkurt işareti yapması da sorulan Ünal, “Cumhurbaşkanımızın toplumun değişik kesimlerinin hassasiyetlerine ilişkin, onların bu hassasiyetlerini kucaklayan işaretlerini kullanabilir ama orada şu oldu, videoyu izlediğinizde Cumhurbaşkanımız AK Parti’nin Rabiamızı sayıyordu. Kadraja da öyle bir görüntü girdi benim gördüğüm” ifadesini kullandı.

Ünal, ittifak görüşmeleri ve Saadet Partisi’ne yönelik olarak “Sanki yüzde 10-15 oy oranında yüksek bir popülerlik kazandırılmasının da sanki bir kilit parti gibi konuma taşınmasını da siyasi olarak gerçekçi bulmuyorum” dedi.

Habertürk TV’de konuşan Mahir Ünal’ın açıklamaları şöyle:

“Saadet Partisi bu ittifakın içinde olmak istemediğini açıkladı. Hiçbir zaman AK Parti ile ittifak düşünmedi zaten. Biz hiçbir yapıya karşı, yani en başta da söyledim, bunu bir milli mutabakat olarak görüyoruz. Bizim hiçbir partiye kapımız kapalı değil ama Saadet Partisi’nin ittifakın içinde hiçbir zaman olmak gibi bir niyeti olmadı. Bizimle herhangi bir ittifak içinde olmak adına çabası, gayesi olmadı. Herhangi bir şekilde niyet bile ortaya konmadı.

 ‘Sanki yüzde 10-15 oy oranında…’

Onların ne yapıp ne yapmayacağı konusunda benim bir niyet okumam söz konusu değil. Saadet Partisi’nin bundan sonra ne yapacağına yine Saadet Partisi karar verecektir. Sanki yüzde 10-15 oy oranında yüksek bir popülerlik kazandırılmasının da sanki bir kilit parti gibi konuma taşınmasını da siyasi olarak gerçekçi bulmuyorum.”

 ‘Cumhurbaşkanımız AK Parti’nin Rabiamızı sayıyordu’

Tayyip Erdoğan’ın Mersin’de bozkurt işareti yapması da sorulan Ünal, “Cumhurbaşkanımızın toplumun değişik kesimlerinin hassasiyetlerine ilişkin, onların bu hassasiyetlerini kucaklayan işaretlerini kullanabilir ama orada şu oldu, videoyu izlediğinizde Cumhurbaşkanımız AK Parti’nin Rabiamızı sayıyordu. Kadraja da öyle bir görüntü girdi benim gördüğüm” dedi.

(Kaynak: T24)

Peki AKP Sözcüsü bu açıklamaya niye gerek gördü? Oysa özellikle ittifak ortakları (MHP) tarafından memnuniyetle karşılanmıştı. Durup dururken o havayı dağıtmaya niçin gerek görüldü?

Bu açıklamanın 2019 seçimlerinde "Bozkurt işaretinden gocunacak"(!) kesimlere yönelik bir gönül alma ve düzeltme ihtiyacından kaynaklandığı düşünülüyor.

Kısaca; Ülkücülerle birarada olmaktan haz etmeyen kesimlerin yüreklerine su serpmek için yapıldığı yorumlarına yol açtı.


Yorum Gönder

@name x