Mehmet Müezzinoğlu: T.C. Recep Akdağ döneminde kaldırıldı

12 Nisan 2013 Cuma 17:05

Sağlık Bakanlığı’nın logosundaki T.C. ibaresinin kaldırılması konusu ile ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, T.C. ibaresinin Recep Akdağ döneminde kaldırıldığını söyledi.

Mehmet Müezzinoğlu: T.C. Recep Akdağ döneminde kaldırıldı
İzmir’e giden Mehmet Müezzinoğlu, Gaziemir Sarnıç Mahallesi'ndeki Balkan Göçmenleri Kültür Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Halim Garip, Mehmet Müezzinoğlu’na sorunlarının yer aldığı dosya verdi, Atatürk portresi hediye etti.

‘T.C. RECEP AKDAĞ DÖNEMİNDE KALDIRILDI'

Mehmet Müezzinoğlu, hastane tabelalarındaki 'T.C.' ibarelerine ilişkin tartışmalarla ilgili,  T.C. ibaresinin kendisinden önceki bakan Recep Akdağ döneminde kaldırıldığını belirterek, "Sağlık Bakanlığı'nın bakanlık yazışmalarının hiçbirinde T.C. kaldırılmamıştır. 25 Ekim 2012'de yapılan bir hadise bir haftadır gündeme getiriliyorsa bu Türkiye'nin gündemini farklı yere çekme amacı olanlara bir fırsattır. Bu fırsatı kimseye vermeyiz. Artı, Türkiye Cumhuriyeti'ni de bunlarla tartışılır hale getirmeyiz. Logomuzun altına da T.C.'yi koyduk. Tartışılacak bir konu yok. Ben T.C. ile onur duyarım. Bayrak, Cumhuriyet duyarlılığımı kimseye tartıştırmam" şeklinde konuştu. 
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x