MEMLEKETİNDEN BAŞBAKAN ERDOĞAN'A UYARI

12 Nisan 2013 Cuma 21:40

Ardeşen ilçe meydanında cuma namazı sonrası toplanan yaklaşık 300 kişi, 'Tek bayrak, tek devlet, duyarsız olma ey millet' pankartı açtı. Yağmur altında Türk bayrakları ile alana gelen ve şehitler için saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşını okuyan grup, 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' ve 'Tek bayrak, tek millet, akıllı ol hükümet' sloganları attı. Protesto gösterisini düzenleyen Sabit Yeniçırak, elindeki çöp poşetinden çıkardığı ve üzerinde Abdullah Öcalan'ın fotoğrafının bulunduğu bir posteri ateşe verdi.

MEMLEKETİNDEN BAŞBAKAN ERDOĞAN'A UYARI
Rize'nin Ardeşen İlçesi'nde daha önce Diyarbakır'daki Nevruz kutlamalarında Türk bayrağı bulunmamasını protesto amacıyla lastik yakarak yol kesen Sabit Yeniçırak, bu kez çözüm sürecinde amacın barış değil Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılması olduğunu savunarak kalabalık bir grupla eylem yaptı, Abdullah Öcalan posteri yakıldı.Ardeşen ilçe meydanında cuma namazı sonrası toplanan yaklaşık 300 kişi, 'Tek bayrak, tek devlet, duyarsız olma ey millet' pankartı açtı. Yağmur altında Türk bayrakları ile alana gelen ve şehitler için saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşını okuyan grup, 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' ve 'Tek bayrak, tek millet, akıllı ol hükümet' sloganları attı. Protesto gösterisini düzenleyen Sabit Yeniçırak, elindeki çöp poşetinden çıkardığı ve üzerinde Abdullah Öcalan'ın fotoğrafının bulunduğu bir posteri ateşe verdi.'VATANIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ'

Yeniçırak, teröre karşı yürütülen demokratik çözüm arayışlarının PKK'ya silah bıraktırmak, kan dökülmesini önlemek veya barışın sağlanması amacı taşımadığını öne sürerek şunları söyledi:

 

"Bu bir oyundur. Burada amaç İmralı'da yatan caninin serbest kalmasını ve sözde Kürdistan'ı kurup bez parçası dedikleri bayraklarının dalgalanmasını sağlamaktır. Diyarbakır'daki Nevruz kutlamalarında Türk bayrağı yoktu. Ben bu protesto gösterini yaparken bana engeller koyuldu. Ama PKK'nın yaptığı gösteriye engel konulmadı. Bu çirkin oyunlar son bulana kadar sesimizi duyurmaya devam edeceğiz. Namusumuz olarak bildiğimiz vatanımıza sahip çıkacağız."

 

Grup daha sonra sloganlar eşliğinde bir süre yürüdükten sonra dağıldı. Polis, grubu uzaktan takip etti. (DHA

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x