MERAL AKŞENER İÇİN MHP'DEN İHRAÇ KARARI!

08 Temmuz 2016 Cuma 17:06

Meral Akşener'in MHP den ihracı ile ilgili medyaya düşen haberleri ilginize sunuyoruz.

MERAL AKŞENER İÇİN MHP'DEN İHRAÇ KARARI!
 Edinilen bilgilere göre Meral Akşener MHP'den İhraç Edildi !

KAYNAK: GUNDEMTURK

MHP Genel Merkezi, Meral Akşener başta olmak üzere bazı muhalif isimlerle bayram sonrasında yollarını ayırmaya hazırlanıyor. Akşener’in disiplin dosyasının iyice kabardığı, önceki günkü alternatif bayramlaşmanın bardağı taşıran damla olduğu öğrenildi.

Milliyet’ten Önder Yılmaz’ın haberine göre MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “MHP’de ayıklanma mevsiminin” geldiğine ilişkin açıklamaları hem genel merkez hem de muhalif kanatta ilgi uyandırırken, kulislerde bu sözlerin gereğinin bayram sonrasında yapılacağı bilgisi yansıdı. Uzun zaman önce 4 muhalif genel başkan adayı başta olmak üzere bir çok teşkilat yöneticileri hakkında disiplin incelemesi başlatan Genel Merkez, dosyalara son şeklini verme noktasına geldi.

Kamuoyunda tartışılanların aksine Genel Merkez, 1 Kasım 2015 tarihinden bugüne kadar tek bir parti delegesi veya yöneticisini ihraç etmedi. Ancak parti ilkelerine uymayan, parti yöneticileri hakkında itibarsızlaştırıcı, yaralayıcı, hakaret edici açıklamalar yapan, sosyal medyada mesajlar atanlar hakkında disiplin incelemesi başlatan Genel Merkez, muhalif isimler hakkında ayrı ayrı dosyalar hazırladı.

Bahçeli, disiplin kartını “yeni bir kahraman yaratacağına” inandığı için kullanmazken, bu tavrını; “Kongrelerin karambolde yapıldığı bir yerde ihraç talebiyle birisini göndersek ertesi gün onu kahraman yaparsınız, onu milletin başına bela edersiniz. Onun için o aklımda duruyor gereği ne zaman gerekiyorsa o zaman yapılacaktır” sözleriyle açıkladı.

Akşener ilk sırada

Ancak Bahçeli’nin sabrı taşmış gözüküyor. Dosyası kabarık isimlerin başında 4 genel başkan adayı olarak ortaya çıkan Meral Akşener, Sinan Oğan, Ümit Özdağ ve Koray Aydın geliyor. Ancak Aydın’ın ülkücü hareketin töresine gösterdiği saygılı tutum Genel Merkez tarafından ayrıca not edilmiş durumda. Dosyası ilk sırada bulunan isim ise Meral Akşener. Akşener’in bir televizyonda “Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu bir paralel projesi ise ben de MHP için bir paralel projesiysem baş paralel bu durumda Sayın Bahçeli oluyor” sözlerini MHP’yi ve Genel Başkanı’nı itibarsızlaştırıcı ve küçük düşürücü olarak nitelendiriliyor. Dosyada Akşener’in yaptığı açıklamalar, televizyon konuşmaları, yurt gezileri tek tek ve tarih tarih kayıt altına alınmış durumda. Akşener’in Bahçeli için kullandığı “Abbas yolcu”, “tarzan zorda” sözleri ve ayrıca “faili meçhuller kabulümdür” sözü dosyadaki en dikkat çekici başlıkları oluşturuyor. Dosyada ayrıca Akşener’in tel örgülere tutunarak yaptığı açıklamalar ve havaalanı yolunun kapatılarak vatandaşların mağdur edilmesini içeren 15 Mayıs kongre girişimi ile yargı kararıyla “askıya” alınan 19 Haziran tüzük değişikliği kongresi önemli yer tutuyor. 15 Mayıs ve 19 Haziran kongre girişimleri için “MHP’yi bölme gayreti” nitelendirmesi yapılıyor.

Bardak taştı

Disiplin sürecinde bardağı taşıran damla ise alternatif bayramlaşma oldu. Akşener’in Genel Merkez’le aynı saatte partililerle bayramlaşma yapacağını duyurması Bahçeli’nin sert tepkisiyle karşılaştı. Bahçeli’nin “Tüzüğün gereği yapılacak” açıklamasıyla ihraç edileceği işaretini alan Akşener, karşı taktik hamle ile bayramlaşma saatini 2 saat ileriye çekti. Ancak bu hamle Genel Merkez’in öfkesini dindirmedi. 15 Mayıs ve 19 Haziran kongre hamlelerini bölme girişimi olarak niteleyen Bahçeli’nin, alternatif bayramlaşmayı ise MHP’nin kurumsal kimliğine doğrudan saldırı olarak gördüğü ve bardağı taşıran son damla olarak değerlendirdiği öğrenildi. Aylardır bütün hakaret ve itibarsızlaştırıcı söz ve hareketlere ses çıkarmayan Bahçeli’nin “tahammül gösterilemeyecek noktaya gelindi” diyerek bayram sonrasında ilk adımı atmaya hazırlandığı kulislere yansıdı.

Aday olamayacak

Kesin ihraç istemiyle tedbirli olarak disipline sevk edilmeleri halinde başta Akşener olmak üzere muhalif adaylar için genel başkanlık yarışının önünü tamamen kapanması anlamına geliyor. Böyle bir durumda muhalif adayların, Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin 19 Haziran’da alan ve disiplin affını da içeren tüzük değişikliklerini onamasını beklemek dışında başka şansı kalmıyor. 9 Ekim’e kadar herhangi bir kongre toplama girişiminde bulunmayacak olan Bahçeli, bu süreçte kongreyi toplasa dahi sözkonusu isimler disipline “tedbirli” sevk edildikleri için aday dahi olamıyor.

Bayram sonrası “yolların ayrılacağı” sıcak gelişmelerin yaşanacağı açıkça görülüyor.

KAYNAK: myhabermagazin

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 5

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Arı 5 yıl önce yorumlandı

Değil ihraç ülkeden surseler yine de bu yolun dönüsü yok ok yaydan çıktı sayın bahçeli titre ve kendine gel koca çınara mhp ye zarar verme saygınlığını yitirme

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mehmet 5 yıl önce yorumlandı

Yeter artık sayın bahçeli bırak şu koltuğu yaptıklarını gördük gün geçtikçe bitiyorsun. Senin bitmeni geçtik Başbuğ'u muzdarip kalan mirasi bari bitirme ...............

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mehmet 5 yıl önce yorumlandı

Yeter artık sayın bahçeli bırak şu koltuğu yaptıklarını gördük gün geçtikçe bitiyorsun. Senin bitmeni geçtik Başbuğ'u muzdarip kalan mirasi bari bitirme ...............

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Kim kaybetecek mhp 5 yıl önce yorumlandı

Abiligini yab birak bahceli kaybden sen degil dava olur oyuna gelme

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

rız 5 yıl önce yorumlandı

Hergün muhaliflere söven genel başkan ve yandaş takımı hangi yüzle oturdukları makamı işgalediyorlar babalarının ciflimi yüzlerine tükürsen yamur yagıyor sanarlar

0 Kişi beğendi.