MHP Adana Vatan mitingi tarihe geçecek

23 Mayıs 2013 Perşembe 22:19

MHP'nin 25 Mayıs Cumartesi günü Adana'da düzenleyeceği 'Vatan' mitingi öncesi son hazırlıklar tamamlanıyor. MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu Vatan mitinginin tarihe geçeceğini söyledi.

MHP Adana Vatan mitingi tarihe geçecek

Adana MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi bekliyor. “Milli Değerleri Koru ve Yaşat” sloganıyla düzenlenen açık hava toplantılarının üçüncüsü 25 Mayıs Cumartesi günü Adana'da düzenlenecek. “Vatan” temasıyla düzenlenecek miting öncesi Adana'da heyecan doruktayken MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, “Vatan” mitinginin yeni bir milli mücadeleye ilham kaynağı olarak tarihe geçeceğini söyledi.

Yazılı bir açıklama yapan İzgioğlu, "Dışarıda Amerika'nın, içeride bebek katilinin yol haritasını takip eden zihniyetle, etnik ayırımcılığın, bölücülüğün teşvik edildiği, ihanetin ödüllendirildiği bu süreçte Türkiye, tarihinin en buhranlı günlerini yaşıyor. Milli ve manevi değerlerin ayaklar altına alındığı bu tablo karşısında duruşu ve düşüncesi net olan bir tek Milliyetçi Hareket'in kalmış olması düşündürücüdür"diye konuştu.

‘Milli Değeri Yaşa ve Yaşat' sloganıyla başlatılan miting hakkında bilgi veren Başkan İzgioğlu, "MHP'nin başlatmış olduğu ve üçüncüsünü Adana'da ‘Vatan' temasıyla yapacağımız miting, bu tablo karşısında daha bir anlamlı hale gelmiştir. 25 Mayıs'ta Adana'da yapacağımız Vatan Mitingi, yeni bir milli mücadeleye ilham kaynağı olarak tarihe geçecektir. Bu mitingde, idam sehpasında dahi ‘Allah davası ölmez, milliyetçilik yaşar' diyenlerin, Beyaz Saray'ın ikna odalarında gömlek değiştirenlere mesajı olacaktır. Bu mitingle zillet gidecek millet gelecek. Bu mitingde milletin sesi, Devlet'in sözü olacaktır" ifadelerini kullandı.

‘Artık harekete geçme zamanı' diyen MHP İl Başkanı İzgioğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"İnancı, kimliği ne olursa olsun etnik ayrıştırmaya karşı, ihanete karşı Türk vatandaşı olmanın onurunu taşıyan, ‘Bu vatan, bu bayrak benim' diyen, açlık, yokluk bitsin diyen, ihanete yeter diyen, 2009 yerel seçimlerinde sandığa yansıttığı demokratik tercihi gasp edilmiş 238 bin seçmenimiz başta olmak üzere adalet isteyen, hak ve hukuktan yana olan, mazlumun ahını duyurmak, mağdurun hakkını almak isteyen, milli ve manevi değerlere sahip çıkan; özetle zilletin yerine milletin iktidarı için herkesi Cumartesi günü saat 16.00'da Uğur Mumcu Meydanı'nda bir ve beraber olmaya, bütün dünyaya ortak mesaj vermeye çağırıyoruz."Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x