MHP ARTVİN SEÇİMDE SÜRPRİZ YAPTI!

20 Haziran 2015 Cumartesi 09:38

Milletvekili aday adayı olması seçim startını erken ...

MHP ARTVİN SEÇİMDE SÜRPRİZ YAPTI!
MHP Artvin Ülkenin sınırdaki ilinde tarihinin en büyük oranını yakaladı.Şehirde kongre süreci ile başlayan heyecan aday seçimlere kadar varlığını sürdürdü.İlçe kongrelerine MHP genel merkez görevlisi olarak giden Üsküdar Eski ilçe başkanı Şinasi Başlılar aynı zamanda Milletvekili aday adayı olması seçim startını erken verdirdi.Şehirde daha önceki seçimlere nazaran hareketli başlayan sürecin en ateşleyici dinamiği aday sayısının artması ile birlikte rekabetin artmasıdır. Adaylığına kesin gözü ile bakılan Başlılar şehre büyük bir hareket getirdi. Adaylıklar kıymete bindi istekler çoğaldı.Bu hareketliliğe sebep olan aday adaylarının sıralama ısrarı partiye bereket getirdi.Muhammed Altunel'in aday aday olması ile birlikte MHP kamuoyunda çok daha fazla konuşulmaya başlandı.MHP Adaylarının Muhammed Altınel ve Rafet Abay olarak kesinleşmesinden sonra yapılan çalışmalara Şinasi Başlıların da aday olmuş gibi destek vermesi ile birlikte Doğu Karadeniz'in en başarılı oy oranının yakalandığı illerden birisi Artvin olmuştur. Yüzde yirmiyi geçen oy oranı ile MHP bu seçimin olmasa da gelecek seçimim sürprizini yapmaya aday olmuştur.MHP genel başkanının kentte miting yapması halinde sonuç farklı olurdu değerlendirmeleri yapılmış ama yinede bu sonuç milletvekili çıkaramasa da son derece başarılı bulunmuştur.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 3

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

faik atabek 3 yıl önce yorumlandı

Madem öyle bugüne. Kadar 15 bini niye geçemedi k.bana göre teşkilatların iyi çalışması ve adayın rüxgarı 25 bin oy aldırmıştır

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Artvin li bozkurt 3 yıl önce yorumlandı

Bu başarı artvin teşkilatı ve Türkiye rüzgarı ile olan başarıdır şahısların değil. Bu seçimde kim aday olsaydı oyu 20.000 civarında idi. Isimlerin in plana çıkması sisirmedir. Aynı aday yine girsin bakalım kaç oy alacak. Hodri meydan kimse bu başarıdan kendine pay çıkarmasın söyleyecek çok söz var herkes haddini bilsin????

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

hasan 3 yıl önce yorumlandı

Bakiyorum umraniye uskudar dayanismasi super yoksa secim sadece bahane

0 Kişi beğendi.