MHP'li Türkkan, Erlere yönelik angaryalara karşı çıktı

17 Aralık 2012 Pazartesi 18:28

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde erlere yönelik angaryalara savaş açtı.

MHP'li Türkkan, Erlere yönelik angaryalara karşı çıktı

 TBMM'de verdiği soru örnergelerinin yanı sıra sık sık sosyal paylaşım sitelerinde yaptığı paylaşımlarla da dikkat çeken MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Facebook hesabından Türk ordusunda ihtiyacından fazla rütbesiz erat bulunduğunu belirterek, "Ben, oğlumu genaral eşinin bavulunu taşısın diye askere göndermem" dedi.


ÜTÜCÜ, KUAFÖR, AŞÇI, TEMİZLİKÇİ ...

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, çeşitli konuları dile getirdiği sosyal paylaşım sitesi Facebook'daki sayfasında bugün de rütbesiz asker konusuna değindi. Türk Silahlı Kuvvetler'deki rütbesiz personel sayısının gereğinden fazla olduğunu savunan Lütfü Türkkan, "Ordunun ihtiyacından fazla rütbesiz erat mevcudu olduğunu düşünüyorum? Orduda ütücü, kuaför, şoför aşçı, temizlikçi gibi hizmetler, neden vatan hizmeti sayılır anlayamam" diye yazdı. Lütfü Türkkan, şöyle devam etti:

BU NE? VATAN HİZMETİ Mİ?

"Ben oğlumu general eşinin bavulunu taşısın diye askere göndermem. Havalimanında görüyorum generalin eşi hanımefendi iniyor, iki mehmetçik de bavulunu taşıyor. Bu ne? Vatan hizmeti mi? Askerlerin vatan savunması dışında işlerde çalıştırılmasını engelleyen bir kanun tasarısı için, ben ve birlikte çalıştığım danışman arkadaşlarım gerekli çalışmalara başladık."

Yorum Gönder

@name x