Milli Savunma Bakanlığı acı haberi duyurdu: 1 asker şehit, 3 asker yaralı

25 Nisan 2020 Cumartesi 14:29

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada "Irak kuzeyi Haftanin bölgesindeki üs bölgemize teröristlerce yapılan taciz ateşi sonucu 1 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 3 kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır." denildi.

Milli Savunma Bakanlığı acı haberi duyurdu: 1 asker şehit, 3 asker yaralı
 Milli Savunma Bakanlığı, Irak kuzeyinde bulunan Haftanin bölgesindeki üs bölgemize teröristlerce yapılan taciz ateşi sonucu 1 askerimizin şehit, 3 askerimizin ise yaralandığını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle:

Irak kuzeyi Haftanin bölgesinde, 25 Nisan 2020 tarihinde PKK'lı bölücü teröristlerce havan ile yapılan taciz atışı neticesinde, bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, biri ağır olmak üzere üç kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Bölgede tespit edilen hedefler derhal Hava Kuvvetleri unsurlarımız ve ateş destek vasıtalarımız ile yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş, hedefler tahrip edilmiş ve bölücü terör örgütü mensubu 12 terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için de acil şifalar dileriz. 

Milli Savunma Bakanlığı acı haberi duyurdu: 1 asker şehit, 3 asker yaralı
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x