Muharrem İnce'den Akil İnsanlara tepki

17 Nisan 2013 Çarşamba 17:10

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem İnce, Akil İnsanları hedefine alarak, "Aklını kiraya vermiş insanların aklına ihtiyacımız yok" dedi.

Muharrem İnce'den Akil İnsanlara tepki

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem İnce Kayseri CHP il teşkilatında, çözüm sürecini eleştirerek, "Aklını kiraya vermiş insanların aklına ihtiyacımız yok" dedi.

Çözüm süreciyle ilgili kimsenin bilgi sahibi olmadığını savunan Muharrem İnce, “Akil insanların burada ne işi var. Diyorlar ki 75 milyonu ikna edeceklermiş. Madem bunlar çözüm sürecinin mücahitleri madem 75 milyonu ikna edecekler niye zor olanı seçiyorlar? Neden 75 milyonu ikna etmekle uğraşıyorlar." dedi.

"75 MİLYONU İKNA EDECEKLERİNE 2 BİN KİŞİYİ İKNA ETSİNLER"

"Kandil’e gitsinler. 2 bin teröristi ikna etsinler, sorun bitsin. O zaman neden Kandil’e gitmiyorlar. 2 bin kişiyi ikna etmek mi zor, 75 milyonu mu? Sonra bunları ben söylesem bana kızarlar. Başbakan, ‘Ben Fatih Terim’i de akil insanlara yazacaktım fakat çok meşgul olduğu için yazmadım’ dedi. Bu akil insanlar, bugün Kayseri’de gezenler, boş gezenin boş kalfası mı? Bizim millet olarak, aklını kiraya vermiş insanların aklına ihtiyacımız yok. Bizim bu tür akil insanlara ihtiyacımız yok. Bizim makul, asil ve adil insanlara ihtiyacımız var.” diye konuştu.

"BARIŞI KİM İSTEMEZ?"

Herkesin barış istediğini ancak çözüm sürecinin kandırmacadan ibaret olduğunu iddia eden Muharrem İnce, “2 bin kişiyi ikna edemeyeceksin, 75 milyonu ikna etmek için sokaklara düşeceksin. Bu bir kandırmacadır. Biz bunları söylediğimizde, bize diyorlar ki ’siz barış istemiyorsunuz’. Kardeşim barışı kim istemez. Herkes barış ister, herkes çözüm ister, herkes silahlar sussun ister. 75 milyona soralım herkes bunu ister. Biz de barış istiyoruz. Bizim bu süreçle ilgili itirazlarımız var. Kimse bilgi sahibi değil. Biz ana muhalefet olarak bilgi sahibi değiliz. MHP bilgi sahibi değil. AK Parti’nin milletvekilleri bilgi sahibi değil. AK Parti’nin bakanları bilgi sahibi değil. Sayın Cumhurbaşkanı da bilgi sahibi değil.” ifadelerini kullandı.

"UZLAŞMA ŞART"

Toplumsal olarak uzlaşma sağlanması gerektiğini kaydeden Muharrem İnce, “Toplumsal uzlaşma sağlanmalı. Parlamentonun yüzde 80’i bunu desteklemelidir. CHP, MHP yok. Toplumsal bir uzlaşma sağlayamıyorsun. Ortada bir yol haritası yok. O akil insanlar bile ne söyleyeceklerini bilmiyorlar.”diye konuştu. 


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x