MUSTAFA CANLI’NIN ARDINDAN GÜMÜŞHANE İZLENİMLERİ!

30 Eylül 2020 Çarşamba 11:02

Mustafa Canlı beklenmedik sürpriz bir ölümle aramızdan ayrıldı. Onunla okul yıllarına dayanan arkadaşlığımız, müşterek anılarımız vardı. 1999 seçimlerinde biz Ümraniye’den, Mustafa Bey Gümüşhane’den MHP belediye başkan adayı olmuştu. Yaşanan hizmet ve siyaset süreci doğal ilgi alanımız olmuştu. Aralıksız 15 yıl boyunca kesintisiz bir şekilde şehrimize hizmet ve sıra dışı iletişim davranışlarıyla damgasını vurdu.

MUSTAFA CANLI'NIN ARDINDAN GÜMÜŞHANE İZLENİMLERİ!
Mustafa Canlı beklenmedik sürpriz bir ölümle aramızdan ayrıldı. Onunla okul yıllarına dayanan arkadaşlığımız, müşterek anılarımız vardı. 1999 seçimlerinde biz Ümraniye’den, Mustafa Bey Gümüşhane’den MHP belediye başkan adayı olmuştu. Yaşanan hizmet ve siyaset süreci doğal ilgi alanımız olmuştu. Aralıksız 15 yıl boyunca kesintisiz bir şekilde şehrimize hizmet ve sıra dışı iletişim davranışlarıyla damgasını vurdu. Gümüşhane’den ülke geneline şehrin adını duyuran tanıtım elçisi oldu. Partili-partisiz irtibat kurduğu her kesime mensup insan ile adeta Yunus’un Mevlana’nın Dede Korkut’un sahadaki fiili misyonunu ifa etti. Hiç ayırım yapmadan herkesin ibadet anlayışı içinde acı-tatlı gününde yanında oldu. Müthiş bir sınırsız enerji ile bıkmadan, usanmadan gönüller yapmak için didindi durdu, çalıştı çabaladı ama bu bir karşılıksız sevda adına yapıldı. Normal şartlarda her insanın altından kalkamayacağı yüke omuz vermişti. Bu durum ancak Anadolu yüzlü fedakar ve cefakar ender kişiliklerin tavrıdır. Allah birilerine konuşma yazma becerisi, söylemde bulunma birilerine eylem yaşama idrak şuur ve hayata geçirme üstün yeteneği ve görevi verir. O ruh ve mana dünyamızın insan olmanın müşterek değerlerini özümseyip davranış kalıplarına yansıtan sıra dışı ender bir kişilik olarak; takdirle yat edilip hafızalara kazınan bir Türk milliyetçiliği modeli olarak, Gümüşhane’den ülkenin tüm sosyal ve siyasal kesimlerinde yankılanan ilin en önemli değerler elçisi ve gururu olmuştur.

MUSTAFA CANLI, OY VEREN VERMEYEN HERKESİN MÜŞTEREK DEĞERİDİR
Ölüm, bazen insanın saklanan, ifa etmekten imtina edilen marifetlerini iltifatta daha cömertçe çok samimi bir dille, sıdkı gönülle itiraf ve şehadet ettiren kaçışı mümkün olmayan kaçınılmaz sonuçtur. Biz biliyorduk binlerce seveni de biliyordu ama artık bu hakkını teslim etme itiraf oranı tavan yaptı. Yüreklerde kor olan gözyaşlarını içine akıtan buruk bir hüzne dönüştü. Ağızları bıçak açmıyor. Samimi itiraflar rüzgar ve fırtına gibi esiyor. Sevgi seline dönüşüyordu. İSTAÇ Genel Müdürlüğü önünde yapılan törende boğaza düğümlenen sözler hıçkırıklar, sarf edilen takdir cümleleri her faninin ölümünde nasip olmasını istediği cümlelerdi. “Ölüleri hayırla yad ediniz” ilahi hakikati kendiliğinden dillerde duaya dönüşüyor, çok büyük müşterek hakikatin dili oluyordu. Şehirde bir şekilde en az bir dönem Mustafa Canlı’ya oy veren bazen de vermeyen ama muhabbeti kesmeyen, saklı tutan Gümüşhane’nin ve ülkenin gözdesi müşterek değeri haline gelmişti. Aslında İstanbul’a ve ülkeye çok büyük hizmetler vermek için büyük hayalleri vardı ama kader ağlarını örmüştü. Sevginin, saygının, takdirin ve muhabbetin zirve yaptığı bir anda Ulu Allah, hakka yürüme emrini vermişti. Dünya ömrü buraya kadardı. Yapacağı işler yarım kalmıştı. Aslında onu anmak anlamak; hayallerine, hedeflerine, mirasına sahip çıkıp yapamadıklarını yapmak onun ruhunu şat etmektir. Üzülmemek, hayıflanmamak mümkün değil. Ailesi, yakınları, sevenleri dayanılmaz acı çekiyor ama bu açıdan sevindirici bir sonuç. Bu kadar sevilmek, takdir edilmek ve dualar almak herkese nasip olmaz. Allah herkese böyle takdir duyguları ile çene kapatmayı nasip etsin (Amin). Bu sonuç her beşerin gıpta edeceği bir sondur. 


EKREM İMAMOĞLU VE ERCAN ÇİMEN’İN VEFASI
Sevenlerin tesellisi budur zaten gerek İstanbul ve gerekse Gümüşhane’deki tören ve helallik almada yapılan konuşmalar, itiraflar yeterince bunun ispatıdır. İstanbul büyük Şehir belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’nun hatırasını yaşatma sözü sarf ettiği övgü dolu takdir beyanları Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen’in çok samimi takdir dolu “Mustafa Ağabeyin hatırasını şehirde yaşatacağız” sözleri onu ebediyete uğurlanırken ona gösterilen vefanın, Mustafa Canlı gerçeğinin ve bir hakkın tesliminin dil ile ikrarı, malumun ilanı yanan yüreklere serpilen serin su olmuştur. “Keşke buradan insanlar yaşarken de layıkıyla vefa gösterilseydi” hayıflanması aklımızdan geçmiyor değil. Milletçe acılar karşısında bir olma beraber olma acıları paylaşarak azaltma gerçeği Mustafa Canlı’nın 15 yıl belediye başkanlığı yaptığı Gümüşhane belediye binası önünde hıçkırıklara boğulan Mehmet Devran hocamızın sözlerinin boğazına düğümlenmesine sebep olmuştur. Hemen hemen herkes, her tanıyan yaşanan büyük hüzne ortak olmuş dillerden dökülen duygu yüklü cümleler Anadolu yüzlü Gümüşhane yiğidi ile herkese çok büyük gurur vermiştir. 

MUSTAFA CANLI’LAR ÇOK ZOR GELİR
Uzun yıllar Gümüşhane’ye hava yolu ile gelirdik bu sefer onunla Gümüşhane’ye onun son yolculuğuna kara yolu ile çıktık. Çamoluk civarını geçince Gümüşhane’ye ambulans görüntülerini çektik. Özetle cenaze töreni ve haberdar olan herkes tarafından helalleşmenin bu kadar içten, samimi elle kalple dille ve gür bir sesle verildiği önemli bir an olmuştur. İçimizi burkan ama yazmaktan imtina ettiğimiz vefasızlıkları ise mahşeri vicdanlara havale ediyoruz. Herkes mutlaka o musallaya gelecek ve yaptıklarının hesabını tartışmasız verecektir. Allah her insana hesabını verebilecek hayırlı bir ömür versin (Amin). Fani dünya ve ömür kısa sürprizler hepimizi bekliyor. Hiç kimsenin şöhreti, serveti, koltuğu gücü etkisi yetkisi kendini kurtarmaz. Hak hakikat ve Allah’ın hoşnut olduğu hayırlı insanlara faydalı bir ömür dileklerimle kardeşim, arkadaşım, dostum Mustafa Canlı’ya Allah’tan tekrar rahmet diliyor, sevenlerine baş sağlığı dileklerimi iletiyorum. Mustafa Canlı’lar çok zor gelir.

EN SON OĞLUMUN NİKAHINDA BİR ARAYA GELDİK
Acıda tatlıda sürekli iletişim halindeydik. Birbirimizle irtibatı hiç kesmedik. Son olarak oğlum Buğra ile Ülkü kızımın nikahında bir araya gelmiştik. Çok keyifsiz ve moralsizdi. Sözleşmiştik yine buluşacak, görüşecek ve dertleşecektik. Ama kısmet olmadı. Sevgili kardeşimden, dostumdan, sırdaşımla kavuşamadık. Böyle var olan değerli kişiliklerin kıymetini ölümden önce bilme feraset ve basiretini bizlere nasip etmesini yüce Allahtan dilerim saygı ve muhabbetlerimle.

Sabri ŞENEL / 30.9.2020
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 79

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mustafa Duman 1 yıl önce yorumlandı

Sabri bey kardeşim. Güzel yazınızı ikinci kez atlamadan okudum. Mustafa Canlı gerçektende gümüşhane 'de herkez tarafindan sevilen bir insandı. Bitmeyen bir enerjisi vardı. İyi günde kötü günde her daim halkın yanındaydı. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Bayram Ezber 1 yıl önce yorumlandı

Merhum Mustafa canlı siyaset ve bürokrosi alanında örnek bir insandı her siyaset ve bürokratın onu örnek alması gerekiyor ruhu şadolsun sevenlerinin ve Ğümüshanenin başı sağolsun.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Selim Payidarol 1 yıl önce yorumlandı

Basiniz sag olsun Nur icinde yatsin

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Binvar Kurbanoğlu 1 yıl önce yorumlandı

Mustafa Can Gardaşımıza ve bütün Ülküdaşlarımıza RAHMET diliyorum. Ruhları şad mekânları cennet olsun Koçyiğitlerin Bozkurtların.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Murat ergin 1 yıl önce yorumlandı

Sayın vekilim rahmetli Canlı yi tam tarif ettiniz sağ olun o gerçek bir dostu rahmeti bol olsun.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Günay DUMAN 1 yıl önce yorumlandı

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşa ALLAH

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Özer Yılmaz 1 yıl önce yorumlandı

Sabri bey çok güzel anlattınız yüreğinize sağlık. Allah rahmet eylesin Mustafa bey gerek memleketimize gerekse yaşadığımız şehir e İstanbul a faydalı Hizmetlerde bulunmuştur.Allah bu dünyada yaptıkları iş ve amelleri ile ahirette mükafatlandırsın inşAllah.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Fatıma Arık 1 yıl önce yorumlandı

Rabbim mekanını cennet peygamber efendimize komşu eylesin inşaAllah

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Süleyman Yeniçeri 1 yıl önce yorumlandı

Mustafa Canlı mevki ve makamı cennet olsun. Kalan aile ferdlerine rabbim sağlık sıhhat uzun ömürler issihan eylesin inşAllah.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Ömet Ekinci 1 yıl önce yorumlandı

Türk Milliyetçisi,Allah dostu güzel İnsan Sevgili Mustafa Başkanımızı Allah rahmet eylesin.Başta Ailesi, Mesai Arkadaşları, yakın Dostlarımla ve Tüm Türk Milliyetçilerinin başı sağolsun.Mekanı Cennet, Ruhu şad olsun.Allah hepimize sabırlar versin.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Recep Çelik 1 yıl önce yorumlandı

Allah (cc.) defterini sağ tarafından verilen kullarından eylesin.Rabbim rahmetiyle merhametiyle muamele etsin...

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Adem BOZKIR 1 yıl önce yorumlandı

Sabri bey Mustafa beyi çok güzel anlattınız bütün söylediklerinize yürekten katılıyorum Mustafa beyle Gümüşhanede hayırlı bir eser yapmama sebep olmuş kıymetli bir dostumdu Gümüşhaneye günü birlik giderdim yapılan işleri kontrol etmek için her gittiğimde benimle ilgilenir öğlen yemeklerini beraber yerdik bir de yaptığı isleride gezdirip gösterirdi benim işimlede çok ilgilenirdi anlatilacak cok şey var ben kendisinden razıyım Rabbimde razı olsun Allah cc gani gani rahmet etsin mekanı cennet olsun peyganberimize komşu olsun insAllah güzel insan.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Servet Şimşek 1 yıl önce yorumlandı

Üç günlük dünyada Gönül Arzu ederki insanların sağlığında, sağ iken aynı ehemmiyeti göstere bilsek işte Rahmetle anılmak, iyi olmak, güzel anılmak bu olsa gerek MUSTAFA Canlı farklı ve çok özel, çok kıymetli kişilikli bir GÜMÜŞHANELİ bir değerimizdi bu vesileyle gerek MUSTAFA Canlı gerekse Bu değerde olan kardeşlerimizi sağlığında fark edelim birlikte bu değerlerimizi saygı Sevgi çerçevesinde ve muhabbet içerisinde Vefat etmeden değerini bilelim onlar sağ iken değer bilmek daha sağlıklı ve mutlu olmamız bizleri daha anlamlı bir konuma getirecek bu acı kaybımızı Rahmet de ediyor bu değer çerçevesinde SELAM ve sevgilerimi sunarım..

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Murat Demir 1 yıl önce yorumlandı

Allah gani gani rahmet eylesin.O azmiyle bu hastalığı da rahat yener düşüncesinde idim.Aldanmışım,çok üzgünüm.Demek ömür bu kadarmış.Düzgün insan,Can dost...Mekanın cennet olsun.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

MURAT KAYA 1 yıl önce yorumlandı

Rabbim mekanını cennet etsin peygamber efendimize komşu olsun ayrılık biraz erken oldu Rabbim sevdiklerini yanına alirmis böyle gönlü güzel sevilen insan zor bulunur mekanı cennet olsun

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Ertürk Çimen 1 yıl önce yorumlandı

EFENDİME SÖYLEYİM derdi kötü sözü yoktu, Bana PATRON yapma bu kadar keskin olma derdi,hep pozitif eneji yüklü sınıf arkadaşım dava arkadaşım can insan Seni çok özleyeceğiz. Allah mekanını cennet eylsin,Tüm sevenlerin başısağolsun.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Selahattin Karadalkım 1 yıl önce yorumlandı

Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Allah sevdiklerine sabır versin.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mehmet Göz 1 yıl önce yorumlandı

Allah rahmet eylesin biz ondan razıydık Allah da razı olsun

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Erkan ATEŞ 1 yıl önce yorumlandı

Söylenecek çok şey var yazında belirttiğin gibi Eylem ve söylem miyle yürekli ve duruşlu bir hemşerim fi mekanı cennet olsun yattığı yer aydınlık olsun

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Ali İhsan şişman 1 yıl önce yorumlandı

Allah rahmet eylesin yürekten yaraladı bizi

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Songül Özbay 1 yıl önce yorumlandı

Allah Gani Gani Rahmet eylesin...

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Erdal demir 1 yıl önce yorumlandı

Sayın başkanım sayın abim bizde sayın Mustafa canlıyla devamlı irtibat hakimdeydik rabbim mekanını cennnet eylesin rabbim peyganberimize komşu eylesin bana attıgı son mesaj şu şekildeydi Erdal uzun bir süre görüşemeyebiliriz kendine iyi bak ????olmuştu bütün Gümüşhane ve bürün sevenlerinin başı sağolsun

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Orhan ezber 1 yıl önce yorumlandı

Mustafa Canlı kardeşimize Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşAllah.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Niyazi özkanca 1 yıl önce yorumlandı

Mavlam rahmet eylesin makamı mekanı cennet olur insAllah

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Zekeriya Keskin 1 yıl önce yorumlandı

Güzeller Güzeli Allahımm mekanını cennet eylesin inşAllah, ailesine sabırlar versin inşAllah...

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

erkan batal 1 yıl önce yorumlandı

Tüm sevenlerinin başı sağolsun.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Şükrü kaya 1 yıl önce yorumlandı

İnsan olmak bir yaratılışın emri , İnsan gibi yaşayıp insan gibi davranmak bir başka. Bu güzellikleri görmek istersen örnek insan Mustafa canlı beyin yaşamını bir bakış yeter bence. Allahım rahmetiyle muamele eylesin

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mustafa yıldız 1 yıl önce yorumlandı

Allah tan rahmet diliyorum.nur içinde yatsın mekanı cennet olsun inşAllah

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mustafa öymen 1 yıl önce yorumlandı

Mekanı cennet olsun

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

MUAMMER ÇELİK 1 yıl önce yorumlandı

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

MUAMMER ÇELİK 1 yıl önce yorumlandı

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

İzzet MERMER 1 yıl önce yorumlandı

Allah rahmet eylesin, menzili cennet,makamı âli ,peygamber efendimize komşu olsun.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Nesip Sağır 1 yıl önce yorumlandı

Allah merhametini hep daim kılsın inşAllah . Bu fani dünyada siz gibi dostu olmalı , saygı ve selamlarımla .

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Makbule bağcıoğlu 1 yıl önce yorumlandı

ALLAH rahmet eylesin mekanı cennet olsun Amin ????

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Gökmen Şenel 1 yıl önce yorumlandı

Mustafa Canlı Çok özel bir Gümüşhane liydi. Tarih bu şehrin unutulmayanlarının arasına o gönül insanını yazacaktır. Takıntısı olmayan , doğal bir insandı. Herkesle senli benli bellide ölümüne sebep olanda bu insan tarafı sıcak yanıydı. Allah rahmet eylesin.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Erol TUFAN 1 yıl önce yorumlandı

Rabbim rahmetiyle mağfiretiyle merhamet eylesin mekanı cennet ,makamı ali,kabrini Nur ,peygamber efendimiz (S.A.V.) Efendimize komşu eylesin inşAllah.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Nihat Kural 1 yıl önce yorumlandı

Ruhu şad menzili mübarek olsun.Geride bıraktıklarına sabırlar dilerim.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mustafa korkut 1 yıl önce yorumlandı

ALLAH RAHMET EYLESİN MEKANI CENNET OLSUN PEYGAMBER EFENDİMİZE KOMŞU EYLESİN BÜTÜN SEVENLERİN BAŞİ SAĞ OLSUN

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Necmi Kordali 1 yıl önce yorumlandı

Allah rahmet etsin. Mekanı cennet olsun.Allah geride kalanlara sabır versin.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Kemal KASAP 1 yıl önce yorumlandı

Cenabı hak rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Köksal Katılmış 1 yıl önce yorumlandı

Yaşarken kadir kıymet bilmiyoruz. Merhum Mustafa Canlı beye Allah'tan rahmet kederli ailesine ve tüm sevenlerine sabır ve başsağlığı dilerim. Mekanı cennet olsun

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Hasan DUMAN 1 yıl önce yorumlandı

Mekanı cennet ruhu şâd olsun. Kederli ailesinin ve sevenlerinin başı ssğolsun.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Erdal ÇAMLICA 1 yıl önce yorumlandı

Acı çok büyük anlatılamaz Değerli Başkanımıza Abimize Allahtan rahmet diliyorum Mekanı cennet bahçesi, Peygamber Efendimize komşu eylesin yüce rabbim inşAllah Ailesine ve Tüm Sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Cengiz ataseven 1 yıl önce yorumlandı

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Ergün uçan 1 yıl önce yorumlandı

Ben kendisini gümüşhane spor baskaniyken tanidim.sonra rahmetli millet vekil adaylıgi sirasinda saadet partili olmama ramen memlekteki nüfusu ma rahmetliye oy istedim neden çunki adam gibi adamdı rabim resülüne ve erbakan hocama ve muhsin reise komşu eylesin.ataşehir mobilyacılar sitesi başkanı ergün uçan

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mücahit EZBER 1 yıl önce yorumlandı

Allah Rahmet Eylesin. Mekanı CENNET Olsun İNŞAALLAH...

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Hasan Yıldız 1 yıl önce yorumlandı

O hepimizin mustafasiydi Allah'ım rahmet eylesin mekanı cennet olsun tüm Gümüşhaneli tenin başı sağolsun

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

KADİR ERDEN 1 yıl önce yorumlandı

ALLAH RAHMET etsin.Mekânı CENNET olsun.Sevdiklerinin ve tüm ülkücülerin başı sağolsun.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

İbrahim TÜRE 1 yıl önce yorumlandı

Koca yürek'li reis'im, Kabr-in nur mekanın cennet olsun, Ruhuna elfatiha

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Ebubekir cenan 1 yıl önce yorumlandı

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

ŞİNASİ ÖZDOĞAN 1 yıl önce yorumlandı

HERKESİN VE HER KESİMİN SEVGİSİNİ SAYGISINI TAKDİRİNİ KAZANAN... ÜLKE BAYRAK VE MİLLET AŞIĞI. HER ORTAMA UYAN POZİTİF ENERJİ GETİREN HATIR GÖNÜL DOSTLUĞUNA ÖNEM VEREN.... HATIRNAZ BEYEFENDİ VE GÜLER YÜZLÜYDÜ....SEVGİYLE SAYGIYLA RAHMETLE ANIYORUZ.... IŞIKLAR İÇİNDE UYUSUN....

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Ebubekir cenan 1 yıl önce yorumlandı

Allah Rahmet eylesin mekanı cennet olsun

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

DAYICIĞIM 1 yıl önce yorumlandı

ALLAH RAHMET EYLESİN MEKANI CENNET OLSUN İNŞALLAH RABBİM tüm hayırlı işler yapan, sebep olan, fiiliyata geçiren değerli büyüklerimize hayatta olanlara sımsıkı sarılıp vefa göstermeyi, ahirete göç etmiş olanlarımıza da FAZLI KEREMİ İLE MUAMELE ETSİN İNŞALLAH Bizlere de bu uğurda sizinde makalenizde belirttiğiniz üzere hem yaşantınızda hem de onurlu duruşunuz ile insan ayrımı yapmaksızın hizmet mücadelesini bir an olsun bıkmadan usanmadan ve yorulmadan bırakmayıp bizlere örnek olan çok kıymetlilerimizi baş tacı etmeyi ve sonsuza uğurlamadan önce değer bilerek yaşamayı bizlere nasip etsin inşAllah...

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Ertuğrul Taşci 1 yıl önce yorumlandı

Kalemine sağlık sayın Başkanım, Adam gibi adamı ancak böyle anlatılır. Gümüşhane nin yetiştirdiği ender şahsiyetler den birisidir Mustafa Başkan. Mekanı cennet olsun. Gümüşhane halkı bu gönül adamını kolay kolay unutmaz.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Fikri Bayraktar 1 yıl önce yorumlandı

Gümüşhane'nin eskimez Belediye Başkanı Mustafa Canlı Beye Allah'dan rahmet diliyorum. Mekânın cennet olsun inşAllah. İYİLER HİÇ BİR ZAMAN UNUTULMAZ.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Cemal Taşçı 1 yıl önce yorumlandı

Mekanı cennet olsun. Tüm sevenlerinin başı sağolsun.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Turan Ataman 1 yıl önce yorumlandı

Ben Mustafa Beyi 2 satırlık dize ile izah edeceğim. Başın düşerse dara, Mustafa başkanı ara. Kabri nur, mekânı cennet olsun.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Talha sevim 1 yıl önce yorumlandı

Mustafa canlı hem müdürüm hemde memleketlimdi. ama onu tanımadan sevmiştim. 2 hafta önce görüşme sözü vermişti. ama konuşmak nasip olmadı. Allah teala onun gibi iyi,güzel anılmayı nasip etsin. Gümüşhane'ye her gittiğimde onun mezarına uğramadan Gümüşhane'yi tanımam. Hakkını helal et mustafa başkanım

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Köksal cilenk 1 yıl önce yorumlandı

Allah sevdi aldı yanına rahmetiyle muamele yapsın. Belki bazı arkadaşlar bazı dostlar bu insanı tamamen tanıyamadı keşke tanışaydılar. Gümüşhaneye sigortaydı deyerli bir insandı Allah rahmetiyle muamele etsin mekanı cennet olsun.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Cemil sarı 1 yıl önce yorumlandı

Ağzına yüreğine kalemine sağlık değerli abim çok güzel ifade etmişsiniz eksiği var fazlası yok mustafa abimize Allahtan rahmet diliyoruz kabri nur mekanı cennet olsun rabbim siz ve sizin gibi abilerimize sağlıklı uzun ömürler versin inşAllah????????

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Bedir Taşan 1 yıl önce yorumlandı

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşAllah Baş sağlığı diliyorum. Kendisi ile iki kez konuştum. Ruhu şad olsun inşAllah.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Talip ŞENEL 1 yıl önce yorumlandı

Allah rahmet etsin mekani cennet olsun biz raziydik Allah'da razi olsun.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Alper Yolcu 1 yıl önce yorumlandı

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun sizlerinde başiniz sağolsu Allah sağlık afiyetler versin

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Vedat Yalçın 1 yıl önce yorumlandı

Allah gani gani rahmet eylesin Sabri abi ağzına yüreğine kalemine sağlık Mustafa abi gerçekten küçüklerle küçük büyüklerle büyük herkese eşit mesafede yaklaşırdı ayrım yapmazdı bir Gümüşhane li olarak onun hemşerisi olmak onur ve gurur verici

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Erdoğan Gök 1 yıl önce yorumlandı

Allah gani gani rahmet eylesin mekanı cennet olur inşAllah

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Nevzat Canlı 1 yıl önce yorumlandı

Ruhun şad mekanın cennet olsun inşAllah hepimizin başı sağ olsun inşAllah ????????❤️

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Alaattin Yildirim 1 yıl önce yorumlandı

Allah rahmet eylesin saygider başkanım böyle değerler kolay kolay gelmiyor mekanı cennet olsun sevenlerine de sabirlar diliyorum

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Abdurrahman çelik 1 yıl önce yorumlandı

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun baskanim yazilarin icin tesekkurler

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Alim Çelik 1 yıl önce yorumlandı

Kaderde biriz dayım.Kalemine sağlık. Yüce Tanrı sevgili Mustafa kardeşimizi katında makbul kılar İnşAllah.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Abdullah taşkın 1 yıl önce yorumlandı

Gümüşhane için çok değerli bir isimdi mekanı cennet olsun Mustafa canlı gibi kişiler zor yetişir

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mehmet Özer 1 yıl önce yorumlandı

Mustafa başkan, sadece Gümüşhane’de değil, tüm Türkiye’de Gönüller’de yeretmiş bir dosttu. Mekanı cennet olsun.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Kerim Solmaz 1 yıl önce yorumlandı

Allah-u teala rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Mustafa Canlı abimizi her yönü ile özleyeceğim.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Nihat bağlı 1 yıl önce yorumlandı

Çok üzgünüz güzel anlatmışsınız başkanım Allah mekanı cennet eylesin

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Refik BALTA 1 yıl önce yorumlandı

Abi herşeyi çok güzel anlatmışsın. Söylenecek söz bulamıyorum. Allah'ım mekanını cennet eylesin.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Osman PARLAK 1 yıl önce yorumlandı

Tüm bu yazımızın altına imzamı atıyorum ve şunu ifade etmeden geçemeyeceğim, Sn Mustafa CANLI kardeşimize başkanımıza yıllarca beraber mücadele ettikleri halde sadece siyasi olarak vefasını esirgeyenler adam değilsiniz O masallara sırası gelen herkes gelecektir. Selamlar Sabri başkan

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tuncay Tangur 1 yıl önce yorumlandı

Kelimeler yetersiz . Çok üzgünüz çoookkkk başımız sağolsun????????

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Orhan Çakır 1 yıl önce yorumlandı

Çok değerli ulkucuydu gönül adamıydı hizmet eriy di Ruhu sad mekanı cennet olsun rabbim ailesine sabırlar versin

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Adnan sahin 1 yıl önce yorumlandı

..bu ozgun gerceklige taniklik eder cumleleri merhum Mustafa ya,misket,mile okul arkadasima rahmetler niyazi ile okudum.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Alaattin ALTINOK 1 yıl önce yorumlandı

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

0 Kişi beğendi.