MÜSTERİH OL PERİNÇEK EFENDİ! BOZKURTTAN AMERİKANCI DA, RUSÇU DA (!!!) ÇIKMAZ!

04 Ocak 2018 Perşembe 12:28

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İran'daki olaylarda protestocuların bozkurt işareti yaptığını ve Amerikancı olduklarını söyleyerek Bahçeli'ye şikayet etti.

MÜSTERİH OL PERİNÇEK EFENDİ! BOZKURTTAN AMERİKANCI DA, RUSÇU DA (!!!) ÇIKMAZ!
 Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İran’daki gösterilerin Türkiye için de tehdit oluşturduğunu savundu. İran’da devam eden protestolarla ilgili bir bildiri yayınlayan Perinçek, MHP lideri Devlet Bahçeli’yi gösterilere müdahale etmeye çağırdı.

Gazeteduvar'ın haberine göre, Perinçek şöyle konuştu:

"Çeşitli kaynaklardan birbiri ardı sıra gelen haberlere göre, ‘Güney Azerbaycan Hareket Partisi’ adlı parti, İran’daki gösterilere katılıyor. ‘Bozkurt’ işareti yapan göstericiler, İran hükümetini hedef alıyor ve bölücü sloganlar atıyorlar. ABD bağlantısıyla tanınan parti, afişler bastırmış ve duvarlara asmış. Afişlerdeki yüzü kapalı teröristin beresinin üzerinde Ayyıldız var.

İran düşmanı Türkçülük olur mu? Türkiye düşmanı Türkçülük olursa, İran düşmanı Türkçülük de olur… MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ’82. 83. 84. Vilayet’ söyleminin içerdiği tehlikeye dikkat çekmiştik. Aslında o tavır, Kerkük Türklerinin önderleri tarafından paylaşılmadı. Onlar, ‘Biz vatan haini değiliz, Irak’ı bölmeyiz’ demişlerdi. İran’daki on milyonlarca Türkün tutumu da budur.

Şimdi Devlet Bahçeli’den beklenen, İran’da ‘Bozkurt’ işareti yapan fitnecilere karşı tavrını ortaya koymasıdır."

(Kaynak: Gazeteduvar, T24)

Haberalp'in notu:
Perinçek sanırız Bozkurt işareti yapan Türklerin tek kültür genetiğinin "özgürlük ve bağımsızlık" olduğunu anlayamamış.

Bozkurt işareti yapan Azeriler, ne Amerika'nın, ne Rusya'nın, ne de Çin'in davasını güder. Onlar sadece Türklüğün davasını güder.

Baskıcı bir rejime karşı başkaldırmışlarsa ,bu ne Amerika'ya ne de bir başkasına yaranmak içindir. Öyle başka İranlı topluluklar varsa da Türkler onlardan değildir. Her protestocuyu Amerikancı diye yaftalamak neyin nesidir? Çok mu demokratik bir ülke? Hiç mi protestoların ana nedeni olan hayat pahalılığı yok? Amerika'ya yarayacak diye susulsun mu yani? SİZ ÖYLE Mİ YAPARDINIZ???

Laf arasında "ABD bağlantısıyla tanınan parti" diye karnından konuşmaya gerek yok. Siz geçmişte de MHP'yi aynı şekilde suçlamıştınız. Üstelik siz suçlarken, MHP'liler bütün Türkiye meydanlarına "Ne Amerika, Ne Rusya, Ne Çin... herşey Türklük için!" diye yazıyorlardı.

Son olarak, bu sözlerinizde bizim de sizi fazlasıyla İran ve Rusya yanlısı gördüğümüzü ifade edelim.

Yorum Gönder

@name x